חיפוש

5 טעויות שכדאי להימנע מהן ברכישת נכס להשקעה

כאשר רוכשים נכס למטרת השקעה ישנן טעויות שיכולות לקרות ואתם כרוכשים תעדיפו להימנע מהן. הנה 5 טעויות שכדאי להימנע מהן בעת רכישה של נכס למטרות השקעה.

 

רכישת נכס שמחירו מעבר ליכולות ההשקעה שלכם

כשאתם מעוניינים בתהליך של רכישת נכס בחול או בארץ למטרת השקעה חשוב שתבדקו היטב כמה אתם מסוגלים להשקיע. כדאי לבדוק האם אתם מעוניינים לקחת משכנתא גדולה במיוחד כדי שהנכס יהיה גדול יותר? או שתעדיפו למצוא פתרון אחר כמו רכישה שיתופית. רק אחרי שהחלטתם בוודאות כמה אתם מעוניינים להשקיע אז תתחילו לחפש את הנכס המתאים לכם.

 

בחירת איזור רכישה שגוי

השקעות נדל"ן בארצות הברית וגם בארץ, איזור הרכישה של הנכס הוא עניין חשוב. מאחר ומדובר ברכישה למטרת השקעה, חשוב שתחשבו האם תוכלו להשכיר אותו? כי בסופו של דבר מדובר בנכס שלא תגורו בו אלא תשכירו אותו, ולא כל איזור שבו ניתן לרכוש נכסים הוא איזור המתאים לרכישת נכסים למטרת השקעה. לעוד פרטים היכנסו לתוך פורטל הנדל"ן המוביל בישראל.

 

רכישת נכס להשקעה ללא חישובי תשואה

לפני שאתם רוכשים נכס, חשוב שתבחנו ותחשבו את התשואה שתרוויחו מהנכס. זהו מדד שיעזור לכם לדעת כמה אתם צפויים להרוויח מהנכס בכל שנה. בסופו של דבר אתם מעוניינים להשקיע כסף בנכס שייתן לכם תשואה יפה. לכן בחנו היטב לפני הרכישה כמה עתיד הנכס להרוויח עבורכם ורק לאחר מכן רכשו את הנכס. ישנם אנשי מקצוע שיוכלו לסייע לכם להחליט האם מדובר בהשקעה כדאית או לא.

 

רכישה נכס זול

אנשים נוטים להתלהב ממחיר זול של נכס. אך חשוב לבחון מדוע הנכס כל כך זול. אולי מדובר באיזור או שכונה פחות פופולאריים או טריק שיווקי של חברת שיווק פרויקטים? במקרה כזה כנראה שתתקשו להשכיר אותו. אולי הוא זול כי הוא מצריך הרבה עבודות שיפוץ? במקרה כזה כדאי שתדעו זאת מראש.

 

וויתור על אנשי מקצוע

הרבה משקיעים בוחרים שלא לשכור אנשי מקצוע ועורך דין בנושא מאחר ולצד השני, מי שמוכר את הנכס, יש עורך דין ואנשי מקצוע מטעמו, אז למה להשקיע עוד כספים סתם? חשוב לזכור שאנשי המקצוע ועורך הדין של המוכר הם אנשים הפועלים למען המוכר ולא למענכם.

 

לסיכום

ישנן מספר טעויות שכדאי להימנע מהן בעת רכישת נכס להשקעה. רכישת נכס שמחירו מעבר ליכולות ההשקעה שלכם – בדקו כמה אתם מסוגלים להשקיע ברכישת הנכס לפני שאתם מתחילים לחפש נכס להשקעה. בחירת איזור רכישה שגוי – לא כל איזור המוכר נכסים הוא איזור המתאים לרכישת נכסים להשקעה. רכישת נכס להשקעה ללא חישובי תשואה – בחנו כמה אתם עתידים להרוויח מהנכס כל שנה לפני רכישת הנכס. רכישה נכס זול – אם מחיר הנכס זול מדי יש לכך סיבה, בחנו היטב מהי. וויתור על אנשי מקצוע – אל תסתמכו על אנשי המקצוע של הצד השני כדי לחסוך בכספים. מטרתם היא טובת המוכר ולא טובת המשקיע.

השקעות נדלן בחו"ל

אולי יעניין אותך גם