חיפוש

5 דרכים להוזלת הביטוח

לא מעט ישראלים משלמים מחיר יקר על הביטוחים שלהם. לרוב, תשלום יקר נובע בעיקר מחוסר מודעות במושגי הביטוח הבסיסיים. ההמלצה היא לפנות אחת לתקופה לסוכן ביטוח מקצועי לבדיקת תיק הביטוח הקיים ובכך גם לבדוק את אפשרויות ההוזלה שלו. קיימות דרכים רבות להוזלת תיק הביטוח שלכם. מוזמנים להכיר אותם.

 

איתור כפל ביטוח

בתור התחלה חשוב להפיק את דו"ח הפוליסות הרשומות על שימכם. הפקת הדו"ח היא מהירה ופשוטה. ניתן להפיק דו"ח מורחב ומקיף יותר באמצעות אתר הר הביטוח הבטוח. משתלם לנסות. לאחר שיש לכם את כל רשימת הביטוחים הקיימים על שימכם, תוכלו לבדוק אם יש לכם פוליסות בעלות רכיבים זהים.

לצורך כך נדרש ידע מקצועי כי לא תמיד פוליסות המכילות רכיבים זהים יהיו גם בעלי שם זהה, וכך לא כל אחד יקשר שכאשר יש גם ביטוח סיעודי וגם ביטוח בריאות, יתכן שיש כפל ביטוחי… חשוב לבדוק אם קיים כפל ביטוחי ולבטל אותו במקרה כזה.

 

אישור העדר תביעות

אישור העדר תביעות הוא דו"ח המופק באמצעות אתר הר הביטוח והוא מתייחס בעיקר לביטוח רכב. כדי להוזיל ביטוח רכב תוכלו להציג את האישור לחברה המבטחת וליהנות מהנחה משמעותית כל עוד והחברה רואה שהעבר הביטוחי שלכם נקי מתביעות.

 

השוואת ביטוחים

ענף הביטוח נמצא בתחרות גבוהה כך שכל תקופה חברות הביטוח מוסיפות מוצרי ביטוח נוספים, פוליסות הביטוח משתנות, המחירים מוזלים וכדומה. כך יתכן מצב בו רכשתם לפני שנים ביטוח כלשהו, אך כיום ניתן לרכוש ביטוח זהה במחיר נמוך יותר משמעותית תודות לתחרות המתפתחת בשוק.

כדי להנות מכך, מומלץ לערוך אחת לתקופה השוואת ביטוחים (עדיף באופן מקצועי) לאיתור ביטוחים משתלמים יותר. תוכלו לבצע השוואת ביטוחים באתרי אינטרנט שונים או לפנות לסוכן ביטוח, לבדיקה מקיפה ומקצועית.

 

בדיקת התיק הביטוחי

ההמלצה היא לערוך בדיקה שגרתית אחת לשנתיים וחצי של כל תיק הביטוחים שלכם. במהלך בדיקה זו תוכלו לראות אם אתם משלמים על ביטוח שאתם כבר לא צריכים, או שיש לכם ביטוחים כפולים בשל החלפת עבודה וכדומה. הנתונים יעברו בדיקה מקצועית של סוכן ביטוח שיראה איך ניתן לייעל ולהוזיל את תיק הביטוח שלכם.

 

פנייה לסוכן ביטוח

מחירי הביטוח שחברות הביטוח יציעו לכם, יהיו שוניןם מהמחירים שסוכני הביטוח מציעים לכם. לסוכן ביטוח יש יותר קשרים עם חברת הביטוח, כך שהוא יכול לנהל משא ומתן להוזלת המחיר, הוא גם מתנהל הרבה מול חברות הביטוח שמכירות אותו ולכן מוכנות לבוא לקראתו ולהציע לו מחירים משתלמים יותר. חשוב לפנות לסוכן ביטוח בכל רכישת ביטוח.

 

לסיכום

קיימות דרכים רבות להוזלת מחיר פרמיית הביטוח. כפי שסיכמנו כאן ניתן לראות כי בשל השינויים הרבים המתרחשים בענף הביטוח, משתלם לפנות לסוכן ביטוח מקצועי ומומחה לבדיקת אפשרויות ההוזלה.

הר הביטוח הבטוח

אולי יעניין אותך גם