חיפוש

4 עובדות מעניינות על משכנתא

הלוואת המשכנתא היא אחת ההלוואות הגדולות ביותר שניקח במהלך חיינו. מלבד סכום ההלוואה, היא מתאפיינת גם בתקופת החזר ממושכת, המתפרשת על פני מספר שנים. בין אם אתם נמצאים בתחילת תהליך לקיחת המשכנתא ובין אם אתם כבר עמוק בתוכו, הנה כמה עובדות מעניינות על משכנתא שכדאי לכם להכיר

 

הלוואת המשכנתא מהבנק

חלום רכישת הדירה שלנו, עובר דרך הבנק, כאשר סכומי העסקאות הגבוהים, מחייבים כמעט את כולנו, לקבל הלוואה בסכומים משמעותיים, הלוואה הנקראת הלוואת משכנתא. מלבד סכומי הכסף המשמעותיים, מדובר גם בהלוואה המתפרשת על פני תקופה ממושכת ולפיכך, כאשר ניגשים לקחת משכנתא, חשוב להגיע אל הבנק מוכנים ומסודרים.

תהליך לקיחת המשכנתא עלול להיות ארוך ומתיש, בעיקר בשל הבירוקרטיה הרבה הנלווית אל התהליך ולפיכך, מומלץ לגשת אל התהליך עם גורמים מקצועיים ומנוסים, אשר יפעלו לייצוג האינטרסים שלכם מול הבנקים, במטרה לקבל את תנאי ההלוואה האופטימליים וכפי שתוכלו לראות בהרחבה באתר ohadweiss.co.il.

 

עובדות מעניינות על משכנתא

לצד היותה תהליך בירוקרטי ארוך ומתיש, בתהליך לקיחת המשכנתא ישנן כמה עובדות מעניינות בהחלט שכדאי להכיר, בין אם אתם נמצאים בתחילת תהליך לקיחת המשכנתא ובין אם כבר כמה שנים בפנים:

 

  • מחזור משכנתא

את המשכנתא אנחנו לוקחים אמנם למספר שנים, אך ניתן לשנות את התנאים והמסלולים בהתאם לתנאי השוק המשתנים וזאת באמצעות תהליך מחזור משכנתא.

 

  • משכנתא לדירה שניה

כולנו מכירים את אחוז ההון העצמי הנדרש לקבלת אישור עקרוני למשכנתא, העומד על 20% – 25% מערך הדירה. אך במקרה של רכישת דירה שניה, אחוז ההון העצמי הופך לגבוה יותר ועומד על לא יותר מ – 50% מערך הדירה.

 

  • משכנתא מגורמים חוץ בנקאיים

ייתכן ותופתעו לשמוע, אך משכנתא ניתן לקבל גם מגורמים חוץ בנקאיים, דוגמת חברות ביטוח וגורמים נוספים, באופן המהווה פתרון נוח ושימושי גם עבור מסורבי משכנתא מהבנק.

 

  • ביטוח משכנתא

בכדי לקבל משכנתא, תצטרכו לערוך ביטוח מתאים, אשר יבטח אתכם (ביטוח חיים) ואת הנכס (ביטוח מבנה) ויספק לבנק הגנה מפני מקרים בלתי צפויים.

 

האם ניתן להיעזר בשירות ייעוץ המשכנתאות של הבנק?

שירותי ייעוץ המשכנתאות של הבנק נראה לנו נוח וזמין במיוחד, אך כדאי לקחת בחשבון כי שירותי הייעוץ של הבנק נועדו לשרת את האינטרסים של הבנק בלבד וכשמדובר בהלוואה כל כך משמעותית, מדובר בצעד לא ממש מומלץ.

 

חשיבות ייעוץ המשכנתאות הפרטי

כפי שניתן לראות, לתהליך לקיחת המשכנתא קיימים לא מעט אספקטים ופרמטרים שונים, היכולים להשפיע על תנאי המשכנתא וגובה ההחזרים. לפיכך, כדי שנוכל לקבל את מלוא הפרטים הרלוונטיים (ונתונים מעניינים נוספים), חשוב ומומלץ לפנות ליועץ משכנתאות פרטי.

 

לסיכום

תהליך לקיחת המשכנתא נחשב לתהליך בירוקרטי ארוך ומתיש ובין אם אתם נמצאים בתחילת התהליך ובין אם עמוק בתוכו, ישנם מספר עובדות שכדאי להכיר, כמו האפשרות למחזר את המשכנתא ואחוז ההון העצמי הנדרש לרכישת דירה שניה. בכדי לקבל את מלוא הנתונים הרלוונטיים, מומלץ להיעזר ביועץ משכנתאות פרטי, אשר ידאג לאינטרסים שלכם.

משכנתא

אולי יעניין אותך גם