חיפוש

4 יתרונות בהלוואה בערבות המדינה

עסקים רבים בישראל נתקלים בקושי אל מול בנקים שונים בבקשה וקבלת הלוואה למטרות פיתוח או הקמת העסק, לכן המדינה מציעה פתרון לעסקים קטנים

עד בינוניים – הלוואה בערבות המדינה.

הפתרון אכן מעולה עבור בעלי העסקים וטומן בחובו יתרונות אידיאליים.

הלוואה בערבות המדינה מהווה פתרון בהחלט מעולה לבעלי עסקים קטנים ובינוניים. לרוב, הבנקים חוששים להלוות לעסקים הללו שכן הסיכון הינו די גדול בכל מה שקשור בהקמת עסק חדש, או עסק קטן שעדיין לא נהנה מתזרים כספי יציב יחסית.

בנוסף, הבנק ידרוש ביטחונות שונים או גרוע מכך, יעלה את הריבית בצורה שלבעלי העסק ההלוואה כלל לא תהיה משתלמת.

המדינה מציאה הלוואה בערבות המדינה עצמה, וההלוואה מלווה בכמה וכמה יתרונות אידיאליים עבור עסקים קטנים עד בינוניים, או עסקים מתחילים שרוצים להתבסס כלכלית בצורה יציבה, במאמר הבא נסקור את היתרונות הללו.

 

אשראי חוץ בנקאי

ההלוואה בערבות המדינה נחשבת למעשה כאשראי חוץ בנקאי לכל דבר ועניין, וזאת למרות שהיא מתקבלת ומתבצעת דרך הבנקים השונים אשר פועלים יחד עם הקרן – אך הערבות כולה היא של המדינה בלבד.

בנוסף, היא אינה מעיבה על האובליגו העסקי של העסק כולו, גם אם העסק יגייס את ההלוואה בעזרת בנק אחר ובחשבון שמטרתו היא ההלוואה בלבד. כלומר, גיוס האשראי בערבות המדינה מאפשר לעסק לגייס את ההלוואה עבור העסק מבלי לפגוע באובליגו בעסקי בבנק שבו הוא נמצא.

 

פריסה נוחה במיוחד

ההלוואה בערבות המדינה נפרסת לתקופה של 5 שנים, כך שהעסק יכול להחזיר את ההלוואה לאורך תקופה  של 60 חודשים – זו בהחלט פריסה נוחה במיוחד כשזה נוגע להחזרי הלוואה ביחס לתנאים שמעמידים הבנקים מנגד.

אם סכום החזר ההלוואה החודשי הינו נמוך, זה בהחלט מקל משמעותית על העסק מבחינה כלכלית ולא מעמיס על ההוצאות החודשיות.

 

ריבית נמוכה

העסקים שיקבלו הלוואות בערבות המדינה, ייהנו מריבית נמוכה במיוחד – בהשוואה לשוק. הריבית בערבות המדינה לרוב נעה בין 2.5% + פריים עד – 3.5% + פריים.

ההלוואה אינה יכולה להינתן לעסק קטן ובינוני מעל 3.5% + פריים ולכן קבלת ההלוואה בערבות המדינה בהחלט נחשבת כהלוואה בעלת ריבית נמוכה.

 

תקופת גרייס

חלק מהיתרונות הבולטים בקבלת הלוואה בערבות המדינה, הינה שישנה האופציה ליהנות מתקופת גרייס לאחר קבלת ההלוואה.

כלומר, העסק לא יהיה חייב להתחיל ולהחזיר את ההלוואה מיד, אלא יוכל ליהנות מתקופה בה יוכל להתייצב כלכלית כך שהחזרי ההלוואה לא יעמיסו על העסק בצורה משמעותית.

זהו יתרון שלרוב לא ניתן ברוב ההלוואות הסטנדרטיות, והוא בהחלט יכול להוות אנחת רווחה לעסקים מתחילים, ולהבטיח את התייצבותם והתפתחותם.

לסיכום, הלוואה בערבות המדינה בהחלט מהווה פתרון מצוין עבור עסקים קטנים עד בינוניים, היכנסו לאתר ביזלנד לפרטים נוספים.

 

מטבעות

אולי יעניין אותך גם