חיפוש

4 דרכים לשפר את הלמידה שלכם!

אנשים רבים מתעניינים לגבי הדרכים השונות, שיוכלו לסייע להם לשפר את יכולות הלמידה שלהם. רבים מתקשים להתרכז לאורך זמן או לחילופין, לזכור פריטים שונים, שעלולים להיות חיוניים עבורם. אך באמצעות טיפים וטריקים שונים, ניתן לשדרג את יכולות הלמידה שלכם, דבר שיכול להיות מהותי עבור תלמידים וסטודנטים כאחד. מאמר זה יעסוק במספר טיפים מרכזיים, שיוכלו להקל על היכולת שלכם ללמוד ולזכור דברים.

 

מה חשוב לדעת על שיפור יכולות הלמידה שלכם?

תחזוקה נכונה של המוח יכולה לסייע לכם לשפר את יכולות הקשב והזיכרון שלכם. בדיוק כפי שספורטאים מקצועיים מבלים חלק ניכר מזמנם בהכנת הגוף לתחרויות השונות ובתחזוקה השוטפת שלו, כך בדיוק אתם צריכים להתייחס למוח שלכם. המוח צורך כ-20% מהחמצן שהגוף שלכם קולט, למרות שהוא מהווה רק 2% מהמשקל הכללי של הגוף.

הדבר מראה על רמת החשיבות של המוח ועל הכמות העצומה של המשאבים שהוא צורך, במטרה להבטיח לכם תפקוד איכותי ומספק. אספקת חמצן גבוהה חיונית כדי להבטיח את היכולות הקוגניטיביות של המוח ולאפשר לכם ריכוז וזיכרון ברמה גבוהה. לכן אם תקפידו על אספקת חמצן מרבית, תוכלו להבטיח לעצמכם מהירות תגובה טובה יותר, עמידה טובה יותר במצבי לחץ וכמובן ערנות מקסימלית.

מה חשוב לדעת על שיפור יכולות הלמידה שלכם

 

טיפים לשיפור הלמידה שלכם

  1. אספקת חמצן אופטימלית – הדרך הטובה ביותר לשמור על ריכוז וערנות, היא להבטיח כמות מספקת של חמצן בחלל החדר. לכן מומלץ תמיד להקפיד על חלון פתוח, גם אם מדובר על עונת החורף. אוויר צח יסייע לכם להתרכז וימנע את תחושת העייפות האופיינית, לכל מי שיושב בחלל סגור. כמו כן, מומלץ לשמור על טמפרטורה שאינה עולה על 24 מעלות, במטרה להבטיח תפקוד אופטימלי של המוח.
  2. לוח מחיק – לוח מחיק מהווה את אחת הטכניקות היעילות ביותר לשיפור יכולות הלמידה, מאחר והוא מאפשר להציג את חומר הלימוד בצורה וויזואלית. תוכלו להשתמש בלוח המחיק כדי לצייר תרשימי זרימה, שיסייעו לכם להבין את התהליכים השונים שברצונכם ללמוד ולהבין יותר לעומק. כמו כן, זוהי דרך נוחה לסדר את חומר הלימוד בצורה מאורגנת ואף לתכנן את סוג וכמות החומר שתרצו ללמוד בימים הקרובים.
  3. צמחי מרפא – ישנם לא מעט צמחי מרפא שיכולים לסייע ליכולות הקשב והריכוז שלכם. צמחים אלו יכולים לשפר את זרימת הדם ואספקת החמצן למוח ואף להגן עליו מפני רדיקלים חופשיים.
  4. הפחתת לחץ – אחד הטיפים החשובים ביותר הוא להפחית את רמות הלחץ והמתח שלכם. הלחץ אינו תורם ללמידה, אלא מפריע להיטמעות של פריטים חדשים בזיכרון. לכן תנסו להקפיד על פעילויות שונות להפחתת לחץ, כגון ריצה, הליכה, יוגה וכדומה.

 

לסיכום

ישנן לא מעט שיטות שונות, שיכולות לסייע לכם לשפר את יכולות הלמידה שלכם. מומלץ להתנסות במגוון רחב של שיטות וטיפים, על מנת לבחור את האופציה המתאימה ביותר עבורכם.

טיפים לשיפור הלמידה שלכם

אולי יעניין אותך גם