3 סיבות שאתם חייבים להיעזר ביועץ משכנתאות

כיום, מעטים בינינו באמת יכולים לרכוש את נכס החלומות שלנו ללא לקיחת משכנתא. לכן, כל עוד זו המציאות, במקום להתייאש עלינו לקחת את עצמנו בידיים ולהתנהל באופן מחושב וזהיר כשאנחנו מתקרבים לצעד החשוב הזה. אבל, חשוב לדעת שלא מצופה מאתנו להבין בכל הקשור ללקיחת משכנתא ולכן הכי חכם לקבל ייעוץ מאיש מקצוע.

כמובן תחשבו שהבנק שממנו אני רוצה לקחת משכנתא גם מציע לי יועץ מטעמו, אז הבעיה שלי נפתרה. אבל ההפך הוא הנכון; זכרו כי הבנק שלכם בסופו של דבר מעוניין ברווח ולכן יועץ המשכנתא שהוא מציע לכם לא שם אתכם, ואת הצרכים שלכם, בסדר עדיפויות גבוה. לכן, על מנת שתוכלו להיסגר על תכנית שבאמת מתאימה לכם, מומלץ לקחת יועץ חיצוני לגוף המלווה.

 

מיהו יועץ משכנתא

יועץ משכנתא, שהוא אובייקטיבי, מטרתו לסייע לכם לחתום על הסכם משכנתא שמתאים לכם. המשכנתא היא בעצם משכון של הנכס שאנחנו רוכשים אצל הבנק, ובתקופה עליה הוסכם בחוזה אנחנו בעצם מחזירים אט אט את הכסף שהבנק הלווה לנו על מנת שנוכל לרכוש את הבעלות על אותו הנכס. משמע, אם אנחנו לא עומדים בקצב או בגובה ההחזר עליו הוסכם, הבנק בעצם רשאי לקחת את אותו הנכס. לכן, יש לשקול בכובד ראש כל הסכם שיש בפנינו ולתכנן היטב את דרך ההחזר שלנו לפני כל חתימה סופית.

 

איך יועץ יכול לעזור לנו

בניית תכנית

כפי שציינו, טרם חתימה על כל הסכם משכנתא, חשוב להבין אם ההסכם הוא בכלל מציאותי למצב הכללי שלנו. תפקידו של היועץ שלנו הוא לבנות עבורנו תכנית החזר לאורך כל תקופת התשלומים. בהתאם לכך הוא יכול להראות לנו אם מדובר בהסכם סביל או קשוח מדיי. סביר שאם היינו מבצעים סקירה זו לבד, אולי לא היינו יכולים בהכרח להתמודד עם ה"לא" בהצעות מסוימות.

 

משא ומתן

זה הוא דבר שלא קל לנהל מול הבנקים השונים. ההסכם שהונח בפניכם הוא לא בהכרח הרמטי, טרם החתימה הסופית. לכן, מומלץ תמיד לנהל מו"מ מול הצד השני. אבל, על מנת לעשות זאת באופן יעיל, שלא יביא להרעת תנאי ההסכם, נוכל פשוט להפקיד את ההליך בידיו של היועץ שלנו.

 

שקיפות וליווי

יועץ המשכנתא שלנו, בסופו של דבר, משקף לנו את הדברים באופן פשוט. הוא יכול להגיד מה כן כדאי עבורנו ומה לא. הוא לא יפחד לשקף לנו את האמת הקשה, אבל גם לעזור לנו להגיע למטרה שלנו, בדרך שלא תפגע בנו. לבסוף, הוא ייתן לנו ליווי מלא מההתחלה ועד החתימה.

 

לסיכום

לקיחת משכנתא היא צעד חשוב בחיים, ולכן יש לבצע אותו באופן שקול ומתוכנן. נוכל לעשות זאת בעזרת ליווי יועץ משכנתא אובייקטיבי שניתן לסמוך עליו לבצע מו"מ, לבנות תכנית החזרים, ועוד.

יועץ משכנתאות

אולי יעניין אותך גם