חיפוש

תכנון פרישה – איך לתכנן פרישה נכון עם תיאודור

תכנון פרישה הוא תהליך רב משמעות בקביעת חיינו ביום שאחרי – היום שבו נהפוך לפנסיונרים. זו יכולה להיות תקופה יפה מלאת נינוחות וטעם, או חלילה תקופה רצופת מכשולים – והרבה מזה תלוי בידיים שלנו! עם תיאודור נוכל לתכנן פרישה באופן היברידי שיתאים לצורך הספציפי שלנו

 

תהליך תכנון הפרישה – מה כולל?

עם המומחים של תיאודור תהליך תכנון פרישה מתבצע בדייקנות, סדר ומקסימום התאמה לציפייה שלכם. איך זה קורה? התהליך כולל מספר שלבים.

  • בשלב הראשון: נשמע מכם על הציפיות שלכם, סגנון החיים והשאיפות להשקעות כלכליות
  • בשלב השני: נאסוף נתונים על תיק הנכסים הפנסיוניים שלכם ועל האפשרויות הקיימות להשקעות, משיכות, תקצוב והטבות.
  • בשלב השלישי: נבנה תכנית פרישה מוסדרת, תוך התחשבות במגוון מצבים אפשריים ובכל השאיפות שהצגתם בשלב הראשון.
  • בשלב הרביעי: אתם נחשפים לתכנית הפרישה, מוזמנים לשאול, להעיר ולבקש, ואנחנו עורכים תיאום מקסימלי לציפיות ולרצונות שלכם (כן, זה בסדר לשנות החלטות)
  • בשלב החמישי: נלווה אתכם לאורך תכנית הפרישה, תוך מעקב ופיקוח אחרי מימוש התכנית. כמובן שנעדכן אתכם באופן שוטף עם כל התפתחות, שינוי או ליקוי, או עם הזדמנות לשיפור התנאים הפנסיונריים שלכם.

 

תגידו ביי לבירוקרטיה: תיאודור

במהלך תהליך תכנון פרישה עובדים מול שני גורמים לא פשוטים- רשויות המס וחברות הביטוח. מול כל אחד מהם העבודה דורשת טופסיאדה, בירוקרטיה, המתנה לנציגי שירות… בקיצור, פגישה בשירות הישראלי הידוע…

 

1.    רשויות המס

לקראת הפרישה שלנו חשוב לדעת שאנו זכאים להטבות מיסוי שונות, בהתאם למוצרי הפנסיה הקיימים לנו ולמצבנו האישי והכלכלי. כדי להזדכות בהטבות המס יש צורך בעבודה בירוקרטית עמוסה בניירת וטופסיאדה – ואת זה החבר'ה של תיאודור לוקחים על עצמם באופן מלא… כדי שלא תפרשו מהעבודה הזאת 😉

 

2.    חברות ביטוח

יש צורך כמובן לפנות לחברות הביטוח השונות – להגיש בקשות, לצרף מסמכים נדרשים, שוב להתעסק עם ניירת ובירוקרטיה… לעקוב אחר הטיפול בבקשות שלנו ובמקרי הצורך לתזכר ולתמרץ. עד לקבלת האישורים והקצבאות אפשר לחסוך את העבודה מול חברות הביטוח – פשוט, לתכנן פרישה עם תיאודור.

 

תכנון פנסיוני – השקעה ל-30 שנה לפחות!

תוחלת החיים עולה בעולם וגם בישראל, מה שמחייב חשיבה מחודשת על תכנון פרישה. אם בעבר עובדים צעירים כלל לא הפרישו מהכנסתם לפנסיה באופן קבוע, כיום החוק מחייב שברירת המחדל היא להפריש לפנסיה ומי שלא רוצים בכך צריכים לעשות שינוי.

הפנסיה היא היא ההכנסה שלנו למשך תקופה בת 30 שנה ויותר בה אנו חיים לאחר הפרישה. זוהי תקופה שעלולה לאתגר אותנו מבחינה בריאותית אך המחקר מראה קשר ישיר בין רמת ההכנסה לרמת הבריאות בגיל זה.

חשוב לדאוג לעצמנו – להתבגר בכבוד, להזדקן בכבוד, ולחיות שנים ארוכות ויפות לאחר הפרישה שלנו. כדי לעשות את זה נכון – טוב שיש את תיאודור – ייעוץ פנסיוני היברידי.

צנצנת מטבעות

 

אולי יעניין אותך גם