חיפוש

תביעות ביטוח – איך מגישים ומתי זה לא יהיה מספיק?

לא מעט אנשים מוצאים את עצמם נאלצים להגיש תביעות ביטוח בעקבות פגיעות שונות שהם חוו.

לעיתים מדובר בפגיעה שהתרחשה בעקבות תאונת עבודה או תאונת דרכים ועוד.

בגלל שרבים מציינים כי הם לא בקיאים בנושא, הוחלט לכתוב את המדריך הבא שיעסוק בהגשה של תביעות ביטוח והסבר מתי התביעה של הביטוח עצמו

אינה מספיקה.

 

רקע אודות תביעות ביטוח

אין קורסים בבתי הספר ובמסגרות הלימודיות השונות שמקנות לאזרחי ישראל מידע קונקרטי הנוגע לזכויות שלהם במצבים שנוגעים לתאונות שונות. לכן ישנם לא מעט מדריכים ומאמרים ברחבי הרשת שמסבירים את המידע המדובר לעומק. רגע לפני שיובא מידע מעמיק בנוגע לתביעות הביטוח, ראוי לצין כי יש 2 סוגים עיקריים של תביעות ביטוח שאנשים צריכים להכיר במידה והם עברו תאונת דרכים או תאונת עבודה:

 

סוג 1 של תביעת ביטוח – תביעה לביטוח הלאומי

החיים גורמים לכך שאנשים לעיתים נפגעים בגופם בעקבות תאונות שונות. הפגיעות הללו עשויות להוביל לנזקים גופניים שמובילים לא פעם לצורך לקבל טיפול רפואי. במקרים שכאלו, יש צורך לתבוע את הביטוח כדי לקבל תגמולים שמפצים את הנפגעים. אם למשל מישהו נפגע בעקבות תאונת דרכים ונגרם לו נזק, הוא יכול לתבוע פיצוי באמצעות הגשת בקשה לביטוח הלאומי ולבחון אפשרות של קבלת אחוזי נכות. מומלץ להיעזר במקרים שכאלו בסיוע של עורך דין. ניתן להסתייע בשירותיו של עורך דין מומלץ באמצעות לחיצה על הכתובת הבאה: https://www.tomerliner.co.il.

 

סוג 2 של תביעת ביטוח – תביעות לחברת הביטוח

במצב שבו אדם עבר תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה, הוא יכול לתבוע פיצויים בעקבות הנזקים הגופניים שנגרמו לו לא רק מהביטוח הלאומי, אלא גם מחברת הביטוח שביטחה את הנזק. אדם שהגיש קודם כל תביעה לביטוח הלאומי כדי שיכירו בו כנפגע בתאונת עבודה ורק לאחר מכן הגיש תביעה אל חברת הביטוח צריך לדעת כי אחוזי הנכות ייקבעו לו במסגרת הביטוח הלאומי וישמשו אותו לצורך התביעה בבית המשפט. אדם שבחר לגשת קודם כל אל בית המשפט (מבלי להגיש תביעה בביטוח הלאומי) צריך לדעת כי בית המשפט צפוי למנות מומחים שייבחנו ויקבעו מהם הנזקים שנגרמו בעקבות התאונה.

 

איך מגישים ומתי זה לא מספיק?

את תביעות הביטוח ניתן להגיש באופן עצמאי, תוך יצירת קשר עם הביטוח הלאומי ו\או עם בית המשפט. אבל ראוי לציין כי לא תמיד זה מספיק להגיש את התביעה באופן עצמאי. ההמלצה היא להיעזר בעורך דין שמכיר את התחום על כל בוריו, משום שזה, יוכל לסייע לנפגע ולאפשר לו להגיע לפיצויים מקסימליים.

 

סיכום

יש 2 סוגים עיקריים של תביעות, האחת – תביעה לביטוח לאומי והשנייה, תביעה לחברת הביטוח. ניתן להגיש את התביעה באופן עצמאי אך ההמלצה היא להיעזר בשירותיו של עורך דין מומלץ שילווה את ההליך.

איש משפט

 

אולי יעניין אותך גם