חיפוש

קסדה סגורה או נפתחת? כל מה שרציתם לדעת

כמעט כל רוכב אופנוע מגיע לשלב בו הוא צריך לעשות בחירה, או לפחות להתחיל לחשוב על מה המשמעות של שימוש בקסדה סגורה לעומת קסדה נפתחת. באופן כללי, קיים ניסיון חוזר במרחב הציבורי לנסות ולהזכיר לאנשים כמה זה חשוב להשתמש בקסדה במהלך נסיעה על אופנוע וכמה חשוב לקחת את הבחירה ברצינות רבה. אז הינה כמה דברים חשובים שיעזרו לכם להבין איך לעשות את הבחירה הזאת בעצמכם.

 

מטרת הקסדה

השימוש שנעשה במוצר קסדה לאופנוע, זהו שימוש בעל כמה מטרות עיקריות וחשובות מאוד. קודם כל, מטרת הקסדה זה לספק הנה על הגולגלת מפני פגיעות שונות שעלולות להוביל לשברים, דימום מוחי, זעזועים ועוד. בנוסף, חלק ממטרת השימוש בקסדה זה גם לבודד רעשי רוח וכדומה, וגם לקבע את הצוואר ולמנוע תנועת הדף מסוכנת שעלולה לקרות בזמן תאונה או נסיעה מהירה.

 

קסדה סגורה

בין הסוגים של קסדות לאופנוע שנראה היום בשימוש ניכר, נמצא קסדה סגורה לעומת קסדה נפתחת. הקסדה הסגורה ידועה בכך שהיא מגנה על הרוכב גם באזור הראש וגם באזור הפנים, בדרך כלל נחשבת הקסדה מהסוג הזה לבטוחה ביותר והמגנה יבותר בעת תאונה. לקסדות אלו יש פתחי אוורור קלים, אך רבים הישראלים אשר מעדיפים את האופציה לפתוח את הקסדה ולקבל אוויר בימי הקיץ הישראלי.

 

קסדה נפתחת

הסוג האהוד במדינה, זוהי קסדה נפתחת, אשר סגורה שלושת רבעי וניתנת לפתיחה חלקית באזור הפנים. אלו הן הקסדות בעלויות הגבוהות ביותר בשוק, אך ההגנה שהן נותנות פחותה מזו של קסדות סגורות, האזור שניתן לפתיחה הוא אזור פגיע יותר משאר הקסדה וזה עלול להוביל לשבירתו בעת תאונה.

 

סוגי קסדות נוספות

  • מחוץ לחוק – בעבר הייתה קיימת למכירה קסדת חצי, שכבר כמה שנים היא מחוץ לחוץ בישראל, זוהי קסדה מסוכנת מכיוון שהיא לא מספק הגנה מזעזועים, לא מספקת בידוד רעשים ולא מספרת קיבוע של הצוואר. החלק הקשיח שלה מכסה חלק קטן מאוד מהראש ולכן אלו הן קסדות שלא מוכרים ולא מותרות לשימוש.
  • קסדה שלושת רבעי – קסדה מסוג זה מכסה את הקרקפת מהמצח עד לעורף, היא יכולה להיות נוחה בתקופת הקיץ, אך זה חלק ממה שהופך אותה להרבה פחות בטוחה לשימוש. הפנים החשופות, הרוח, כל אלו דברים שעלולים להותיר את הורכב במצב פגיע ומסוכן במהלך הרכיבה.

 

איך בוחרים

בסופו של דבר כמו כל בחירה, צריך לעשות את ההתאמות לצרכים ולנוחות שלכם, אך לפני שבוחרים קסדה, אתם חייבים לעצמכם את המידע המקיף שמסביר את הנתונים השונים וההגנה שאתם הולכים לקבל. ניכר שקסדה סגורה היא הבטוחה ביותר, אך אם אתם לא מוצאים אותה מתאימה ונכונה לכם, האופציה לקסדה נפתחת קיימת ויכולה להיות פתרון טוב במקרים שונים.

 

לסיכום

אין תשובה חדש משמעית לגבי מה נכון לכם, אתם תצטרכו לשקול מול עצמכם, אך בשביל ביטחון מיטבי, קסדה סגורה תהיה ההחלטה החכמה ביותר. אך מה שהכי חשוב, זה הבדיקות הרבות לפני הרכישה שייתנו לכם את הביטחון מבחינת החומר, האיכות ומה שאתם הולכים לקבל בצורה המלאה והברורה ביותר.

קסדה

 

אולי יעניין אותך גם