חיפוש

עצמאי-שכיר: מה זה אומר?

אין מה לעשות, כדי לחיות בשלווה, צריך להתפרנס. יוקר המחיה המאמיר גם הוא משפיע על הצורך בהגדלת הכנסה ושכירים רבים מחפשים להגדיל הכנסה והופכים לעצמאים וכן להפך, עצמאים מחפשים הכנסה יציבה ומחפשים להיות שכירים.

הבעיה מתחילה כאשר אנשים לא רוצים להתעסק בפתיחת תיק עוסק פטור ואין להם חשק להיות שכירים. במקרה כזה הפתרון נעוץ במודל :עצמאי שכיר". מה זה עצמאי שכיר והאם זה יעיל?  כאן ריכזנו עבורכם את המידע בנושא. נקווה שהוא יהיה לכם לתועלת.

 

מה זה עצמאי שכיר?

אנשים רבים מעוניינים להיות עצמאיים ולספק שירות נוסף בנוסף לשעות עבודתם כשכירים או כעבודה עיקרית שלהם. הם מעוניינים להיות עצמאיים, אך קשה להם להתנהל מול רשויות המס ולדווח על הוצאות והכנסות כנדרש, באופן שוטף. בדיוק לכן קיים מודל עצמאי שכיר.

קיימות חברות רבות המאפשרות עבודה תחת מודל עצמאי שכיר. איך זה עובד?? העצמאי נותן שירות ללקוחותיו. כדי להנפיק חשבונות הוא פונה לחברה בה בחר. החברה מנפיקה ללקוח חשבונית מס ולעצמאי, תלוש שכר, בסוף החודש.

בצורה כזו החברה חוסכת לעצמאי התעסקות בשל פתיחת עסק, ניהול ספרים וכדומה. הוא מקבל תלוש משכורת ומנהל מעקב אחרי התשלומים שהוא מקבל. כמובן שעבור שירות כזה החברות השונות גובות עמלה סמלית.

 

כמה עולה להיות עצמאי שכיר?

כדי להיות עצמאי שכיר תצטרכו לפנות לחברות המציאות שירותים אלו. תוכלו למצוא את חברת עצמאי שכיר, חברת איזי תלוש ועוד. העצמאי הופך להיות שכיר של החברה וכך הדבר הוא חוקי לכל דבר. גובה ההעמלה הנגבית על שירות זה נע בין 2.5% ל-5% עבור כל עסקה. החברה מקבלת את התשלום מלקוח, היא גובה ממנו את סכום העמלה, ויתרת הסכום מעובר ללקוח בתלוש שכר. פתרון גאוני!

 

מה חשוב לדעת לפני חתימה על הסכם עם חברה כזו?

הדבר הראשון שחשוב לזכור הוא הזהירות הנדרשת. לעולם אל תחתמו על הסכמים שעלולים לכבול אתכם. חפשו אחר חברה אמינה וחוקית כדי לעבוד אותה. בררו מראש מה השירות כולל ועל מה תצטרכו לשלם בנוסף.

דבר נוסף שחשוב זכור הוא פתיחת התיק במוסד לביטוח לאומי. מבחינת ביטוח לאומי לא ניתן להיעזר בטריק זה ולכן יש צורך בפתיחת תיק עוסק בביטוח לאומי. לצורך כך תצטרכו למלא טופס 6101 ותקבלו לדואר פנקסים לתשלומים הנדרשים.

אתם יכולים להקים הו"ק למוסד לביטוח לאומי בהתאם לגובה התשלום הצפוי. גובה התשלום נגזר מגובה ההכנסה הצפויה. אם אתם מסתבכים עם העניינים, חשוב שתדעו כי יש חברות המציעות שירות פתיחת תיק במוסד לביטוח לאומי.

 

לסיכום

מודל עצמאי שכיר הוא פתרון חדשני של השנים האחרונות. באמצעותו עצמאי יכול לעבוד כשכיר תחת חברה לה הוא משלם עמלה על כל עסקה שהוא מבצע, אך הוא נהנה משקט עם כל הכרוך בניירת העסקית, הוא לא צריך לנהל ספרים והוא נחשב לשכיר מבחינת רשות המיסים.

עצמאי שכיר

אולי יעניין אותך גם