חיפוש

כיצד המקום אליו אני טס אמור להשפיע על מחיר הביטוח

לאחת תקופה אנחנו מעוניינים לטוס לחו"ל וסוגרים חופשה. הכל נשמע נהדר עד שמגיע הרגע בו עלינו לדאוג לבריאותנו ולבטחוננו ולבטח את עצמנו. בחברת ביטוחי נסיעות לחו"ל תמיד ישאלו מה היעד, ובהתאם המחירים יהיו שונים. אבל לא תמיד אנחנו מבינים מדוע המקום אליו אנחנו טסים אמור להשפיע על מחיר הביטוח. במאמר זה נסביר לכם כיצד ומדוע זה קורה. 

 

מה הם המדדים שמשפיעים על מחיר הביטוח?

כיום, לכל יעד נסיעה בחו"ל קיים ביטוח נסיעות המסופק מחברות ביטוח שונות. לכל יעד נסיעה יש מחיר אחר לביטוח הנסיעות, כך שלמשל ביטוח נסיעות לדובאי יהיה במחיר אחר מביטוח נסיעות לברלין. מעבר לכך, המחיר הכולל של הביטוח לאדם מסוים מושפע מכמה וכמה מדדים וגורמים שיכולים להוזיל את המחיר משמעותית, או לחילופין לייקר אותו. מה הם אותם המדדים שמשפיעים על מחיר הביטוח?

 

מצבו הבריאותי של הנוסע

למעשה, ביטוח נסיעה לחו"ל לא אמור לכסות רק על נזקים חומריים של המבוטח כמו אובדן מזוודות או דרכון, אלא ממש על כל בריאותו ומצבו הגופני של אותו אדם. כך שאם חס וחלילה יקרה לכם אירוע נזק גופני במדינה זרה, הביטוח יכסה את העלויות. אם נדבר לגופו של עניין, נוכל בפשטות להבין שעבור אדם עם בקרת נזקים יותר רגישה, כמו אדם מבוגר, או אדם חולה כרוני – הביטוח יהיה יותר יקר מאשר ביטוח לאדם צעיר ובריא שנוסע לטיול של כמה ימים.

חברות הביטוח יודעות כי הסיכון לבטח אדם חולה או מבוגר במצב בריאותי רעוע, גדול יותר. אז אם תהיתם באשר לתחקיר הבריאותי – זו הסיבה העיקרית שחברות ביטוח שואלות באפן מפורט על העבר הבריאותי שלכם.

 

היעד אליו אנחנו טסים

אז איך למעשה יעד הטיסה שלנו שאליו אנחנו נוסעים אמור להשפיע על מחיר הביטוח? ובכן, קיימות מדינות עם סיכון יותר גבוה לחלות במחלה, לאבד מזוודות או נזקים אחרים באופן כללי. חברות הביטוח מגדירות את תג המחיר של הביטוח בהתאם לרמת הסיכון של אותה מדינה אליה אתם נוסעים, ובין השאר גם בהתאם לנגישות הרפואית שקיימת באזור.

למשל אם אתם נוסעים לטיול באפריקה באחד מאזורי הטבע הרחוקים ביותר, ומחליטים לבטח את עצמכם, אז המחיר יכלול גם אופציה בה אתם זקוקים לחילוץ והצלה באמצע שום מקום.

בסופו של יום, המטרה של חברות הביטוח היא להעניק לכם את כל המשאבים שתצטרכו במקרה ודבר מה ישתבש בחופשה שלכם – ולדבר הזה יש מחיר. לכן, כל נקודה על הגלובוס תישא מחיר ביטוח נסיעות שונה, שייקבע בהתאם לרפואה המקומית, ולסכנות הטמונות באזור המסוים. לא בכל המדינות קיים מערך רפואי איכותי, ויש מדינות בהן יש סיכוי להידבק במחלות מסוימות שלא רווחות במקומות אחרים.

ביטוח נסיעות לדובאי

אולי יעניין אותך גם