מגזין מיסים, משכנתאות וכלכלה

כולנו עובדים לא מעט שעות ביום במדינת ישראל כדי שנוכל לממן את חיינו ואת חיי ילדינו. עם זאת, לא תמיד זה אומר שאנחנו במצב כלכלי נינוח כי למעשה רבים מאיתנו כן סובלים מחסרים שונים. לכן, אם במקרה תגלו שאתם משלמים יותר מידי מיסים ושלמעשה מגיעים לכם החזרים, זה לא יהיה נחמד? זה יכול להקל עליכם בצורה משמעותית ביותר כי אפילו אם מדובר על סכום של שתי נקודות זיכוי בלבד, הרי שבסופו של דבר זה מגיע לאלפי שקלים בשנה. לכן אנחנו מציעים לכם, במקום להמשיך ולתרום למדינה כספים, לבדוק את מצבכם ולראות האם לא מגיע לכם לקבל החזר מס בהיקף כזה או אחר.

רוצים לבדוק זכאות לקבלת החזר מס?

לאיזה קבוצות באוכלוסיה מגיעים החזרי מס?

כדאי לדעת שיש לא מעט גורמים שיכולים להוביל לכך שאולי גם לכם, כמו לאנשים רבים אחרים, יגיעו החזרי מס. למעשה אנחנו יכולים לאות אינספור דוגמאות של אנשים שמגיעים להם החזרים ברמות כאלה ואחרות, כמו לדוגמא:

  • אדם שפיטרו אותו מהעבודה.
  • אדם שחלה ולא עבד כל השנה.
  • אדם שהשנה המצב האישי שלו, בין אם זה כי נולד לו ילד ובין אם זה בגלל שהוא התגרש.
  • אדם שיש לו ילד בעל לקות כזו או אחרת.
  • הורים לילדים עם מגלות תנועה.
  • משפחות חד הוריות, אדם שעבר בעבודות ניסור בטון והפסיק ועוד.

האמת היא שיש הרבה מאוד הקלות שמהן אתם יכולים ליהנות לאורך השנים ולכן אין סיבה לוותר על כך. כל שעליכם לעשות זו רק בדיקה מעמיקה, כי אפילו אם תגלו שמגיעים לכם מאתיים שקלים החזר בחודש, הרי שבסוף השנה זה יצטבר לסכום משמעותי יותר שחבל לוותר עליו.

בירורי מיסים בעידן המודרני

בין אם אתם חושבים שמגיעים לכם החזרי מס ובין אם אתם רוצים לברר כל דבר אחר לגבי מיסים ותשלומים, איזו סיבה יש לכם לעשות זאת בצורה פרימיטיבית? למעשה בימינו גם את הנושא של בירורי המיסים אפשר לעשות בקלות ובמהירות ולכן אין סיבה שלא תעשו זאת. ראשית, אתם יכולים לפנות ישירות אל פקיד השומה ברשות המיסים באזור שבו אתם חיים, להציג בפניו את הבקשה שלכם ולקבל הוראות לגבי הגשת הבקשה בצורה מסודרת וחוקית. שנית, תוכלו גם לפנות אל חברה שעוסקת בענף הזה ויכולה לסייע לכם בצורה מקצועית. חברה כזאת תבקש מכם להבין באיזו סוגיה מדובר ומדוע נדמה לכם שגם אתם, כמו רבים אחרים, זכאים להחזרי מס. בצורה כזאת, כאשר הדברים מנוהלים על ידי חברה מקצועית שעוסקת בהחזרי מס, תוכלו להיות בטוחים שהעניין שלכם מטופל על הצד הטוב ביותר.

מתי תקבלו את החזר המס המגיע לכם?

במידה ואכן הסתבר שמגיעים לכם החזרי מס, אתם בוודאי תשמחו לדעת שהכסף יועבר ישירות לחשבון הבנק שלכם, מבלי שיהיה עליכם להתאמץ יותר מידי או "לרדוף" אחרי רשות המיסים. מצד שני, חשוב שתהיו מודעים לכך שההתחשבות מול רשות המיסים נעשית פעם בשנה ולכן, אפילו אם תגישו את הבקשה שלכם היום, בסופו של דבר הכסף יועבר אליכם רק בסוף שנת המס ואתם צריכים להיות מוכנים לכך.

מעוניינים ליצור איתנו קשר ?

בצאפארי – בלוג בנושא החזרי מס, משכנתאות, כלכלה וצרכנות חכמה תמיד זמינים לענות לכם על כל שאלה, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.