החזרי מס – מי זכאי לקבלת החזרי מס

במדינת ישראל ישנן הרבה קבוצות של אנשים שזכאים לקבל החזרי מס בגובה כזה או אחר. לכן, אם גם אתם עובדים לא מעט למחייתכם ורוצים להבטיח שלא תשלמו הרבה מעבר למה שאתם כבר משלמים, מדוע שלא בדקו את הנושא הזה לעומק? ישנן אינספור הקלות וקבוצות באוכלוסייה שיוכלו לקבל חצי נקודה, נקודה או אפילו יותר, מה שבסופו של דבר ניתן לתרגם לאלפי שקלים בשנה. את אותם אלפי שקלים תוכלו, במקום לשלם לרשות המיסים, להפוך לחיסכון או להשתמש בהם לכל דבר שתרצו, אז למה שלא תעשו זאת?

רוצים לבדוק זכאות לקבלת החזר מס?

על מה אפשר לקבל החזרי מס?

 

על אינספור מקרים! לדוגמא, ישנן נקודות זכאות בענייני הורות, כמו לדוגמא: הורה לילד מתחת לגיל 6, הורה לילד עד גיל 18 או הורה לילד עם בעיות שונות של אוטיזם, התפתחות או מגבלות אחרות. ניתן גם לקבל נקודות זכאות בהקשר של בני זוג, כמו לדוגמא, המצב שבו בן זוג שלא עובד. קחו בחשבון שגם נשים זכאיות לנקודות מסוימות יותר לעומת גברים וכך קורה גם עם נוער שמועסק בחופשות. אם חשבתם לרגע שאת האקדמאים משאירה רשות המיסים מחוץ לעניין, כדאי שתדעו שאתם טועים, שכן למעשה אפילו על תואר ראשון ניתן לקבל נקודות זיכוי, על תואר שני ועל דוקטורט. משמעות הדברים היא שבוודאי גם אתם יכולים לקבל נקודות מסוימות של החזרי מס ולכן, אם אתם יכולים לברר זאת וכך לשלם פחות, או לקבל החזרים שמגיעים לכם, מדוע שתוותרו על כך?

 

הגשת הבקשה לרשות המיסים

 

מה שהרבה פעמים מונע מאנשים להגיש את הבקשה לרשות המיסים, זו העובדה שנדמה להם כי מדובר על עניין מורכב ומסובך. עם זאת, חשוב להבין שהיום זה כבר לא כך, כי היום ניתן להגיש את הבקשות הללו אפילו אחרי הורדת הטפסים מהאינטרנט. כל שעליכם לעשות זה להוריד את הטופס המתאים ולפנות אל פקיד שומת המס באזור המגורים שלכם, ויפה שעה אחת קודם. כמו כן, זכרו שאם אתם זקוקים לעזרה ואם אתם מעדיפים לא להתמודד עם העניין הזה לבד – יש לכם אל מי לפנות! בכל הנושא של החזרי מס תוכלו לקבל סיוע וייעוץ מקצועי מאנשים כמו רואי חשבון ואפילו מחברות מקצועיות שזו המומחיות שלהן, אז למה לא להיעזר בכל מי שיוכל לסייע לכם? הכסף הזה אומנם לא ישנה את החיים שלכם אך הוא כן יכול להקל עליכם את ההתנהלות היומיומית ולכן לא כדאי להתפשר בנושא הזה.

מעוניינים ליצור איתנו קשר ?

בצאפארי – בלוג בנושא החזרי מס, משכנתאות, כלכלה וצרכנות חכמה תמיד זמינים לענות לכם על כל שאלה, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.