חיפוש

למה כדאי להשתמש במחשבון ביוץ

החלטת לנסות להיכנס להריון ואת רוצה להגדיל את הסיכוי?
או שאולי להפך, את רוצה להקטין את הסיכוי להיכנס להריון ומעדיפה לא להשתמש באמצעי מניעה?
הדרך הנכונה לעשות היא לחשב את הביוץ.
איך עושים את זה ומה זה אומר? כל הפרטים במאמר שלפנייך.
 

החשיבות של יום הביוץ

עוד לפני שנדבר על כלי מיוחד כמו מחשבון ביוץ שבעזרתו תוכלי לדעת מתי את מבייצת, חשוב להבין למה בכלל יש משמעות ליום הביוץ. העניין הוא שמתוך כל המחזור החודשי של האישה, בסופו של דבר רק סביב הביוץ באמת אפשר להיכנס להריון. יש למעשה בערך 48 שעות במהלך החודש שבהן הביצית יכולה להיות מופרית על ידי הזרע ולכן יש משמעות לחישוב היום הזה. מה שכן, חשוב להבין שאצל כל אישה היום הזה יכול להיות אחר. כלומר, זה תלוי לא רק בשאלה מתי קיבלת וסת בפעם האחרונה, אלא גם בשאלה כמה ימים עוברים במקרה שלך בין וסת אחת לשנייה. בהתאם לנתונים האלה אפשר יהיה לחשב, בעזרת מחשבון מתאים, את יום הביוץ המדויק.

מתי כדאי להשתמש במחשבון כזה?

יש כמה מקרים קלאסיים שבהם נשים חושבות על השימוש במחשבון ביוץ, כמו לדוגמה:

  1. המצב שבו רוצים להגדיל את הסיכוי להיכנס להריון
  2. המצב שבו רוצים להימנע מהאפשרות של הריון
  3. כשעושים טיפולי פוריות מכל סוג שהוא

אם, לדוגמה, את רוצה לעשות בקרוב הזרעה מלאכותית או שאת מתכננת לעשות IVF, את חייבת לדעת בצורה וודאית מתי מתרחש הביוץ אצלך. לכן כדאי שתדעי שאומנם בדיקות הדם שתוכלי לעשות בקופות החולים השונות כדי לגלות מתי הביוץ יכולות להיות רלוונטיות, אך גם מחשבון ביוץ יעשה את העבודה בצורה קלה ונוחה.

באיזה מחשבון כדאי לך להשתמש?

כיוון שאת בפירוש לא האישה היחידה שצריכה ורוצה לדעת מתי היא מבייצת, את יכולה להיות בטוחה שאונליין תמצאי לא מעט מחשבונים מסוגים שונים. מה שכן, חשוב שתדעי שיש מחשבונים טובים ומדויקים יותר מאחרים ולכן יש טעם לבדוק באיזה מחשבון את בוחרת. ראשית, האם השימוש במחשבון יהיה בחינם? ושנית, עד כמה הוא באמת מדויק? מה הנוסחה שבהתאם לה הוא עובד והאם נשים אחרות שעשו שימוש באותו מחשבון ביוץ באמת ממליצות עליו? חשוב שתבדקי מראש כל מה שצריך, כי אם תעשי שימוש במחשבון שאינו מדויק, התוצאה תהיה פספוס של יום הביוץ. חשוב להבין: פספוס של יום הביוץ משמעותי פספוס של חודש שלהם שבו יכולת להיכנס להריון, ולכן, אם את לא רוצה שזה יקרה, חשוב שתהיה עם היד על הדופק. בעזרת מחשבון מקצועי תוכלי לדעת ברגע אחד באיזה יום את מבייצת ובהתאם לכך תוכלי לקבל את ההחלטות הנכונות לך. נשים רבות ברחבי העולם עושות שימוש במחשבונים כאלה כך שאין ספק שגם עבורך זה יכול להיות כלי שימושי ביותר.

אולי יעניין אותך גם