חיפוש

מה חשוב לזכור לפני בחירת ביטוח בית משותף

בתור דיירי בית משותף אתם אחראיים על שטחי הבניין יחד עם דייריכם לבניין. גם מבחינה משפטית במקרה בו אדם נפצע במהלך שהייתו במבנה, הוא עלול לתבוע אתכם על רשלנות שהובילה לפציעה שלו. לא מדובר במקרים נדירים ולכן דיירים שאכפת להם פונים לרכוש ביטוח בית משותף. הסיבה לכך ברורה, הם רוצים להגן על עצמם. החלטתם לרכוש ביטוח בית משותף? רגע לפני, קבלו נקודות אותן כדאי לבדוק במהלך הבחירה.

 

מה ביטוח בית משותף כולל?

כאשר רוכשים ביטוח, ולא משנה אם זה ביטוח בית משותף או כל ביטוח אחר, חייבים לדעת מה מרכיב את הפוליסה הבסיסית ומה ניתן לקבל במסגרת ההרחבות. באופן כללי, בגלל התחרות בענף הביטוח, ביטוח בית משותף מכיל 3 כיסויים בסיסיים עליהם דיירי הבית יכולים להוסיף כרצונם וחברות הביטוח השונות יכולות להציע כיסויים נוספים במסגרת הביטוח כדי למשוך עוד ועוד מבוטחים…

הכיסויים הנכללים במסגרת הביטוח:

  • ביטוח מבנה ותכולה המכסה עלויות נזקים שנגרמו לשטחי המבנה המשותף ולתכולה המבוטחת – מעליות, מערכות אזעקה, כיבוי אש וכו'.
  • ביטוח צד ג' – מכסה עלויות פיצויים ועלויות משפטיות בגין תביעות המתקבלות מגורם חיצוני בגין רשלנות של דיירי הבניין שהובילה לפציעה.
  • ביטוח חבות מעבידים המכסה עלויות תביעות עובדים. כל מעסיק חייב לבטח את עצמו בביטוח זה וכבניין משותף הנעזר בנותני שירות שונים, ביטוח מבנה משותף כולל ביטוח זה.

לאחר שבדקתם מה מכיל הביטוח, אתם יכולים לפנות לחברות נוספות המציעות ביטוח בית משותף ולערוך סקר שוק.

ביטוח בית משותף

מה גובה הכיסוי המתקבל?

כל חברת ביטוח מציבה קריטריונים משלה לקבלת ההשתתפות. יש חברות ביטוח המעניקות החזר על הוצאות מסויימות בלבד לעומת חברות ביטוח אחרות שהן יותר גמישות בנושא. בדקו מה גובה הכיסוי שתקבלו במסגרת הביטוח אם תצטרכו לממש את הביטוח. האם הכיסוי יהיה מספק? מה גובה ההשתתפות העצמית שתצטרכו להביא? לכל חברה מבטחת תקנון משלה ולכן כדאי לבדוק ולהשוות נתונים.

 

מה המחיר על הביטוח?

אמנם כאשר רוכשים ביטוח המחיר הוא לא הפרמטר היחיד, הרי לפני המחיר חשוב לבדוק שיש עם מי לדבר במקרה ביטוחי ויש אל מי לפנות. חשוב גם לבדוק את היקף הביטוח כפי שפירטנו בסעיף הקודם. אך אין מנוס מבדיקת המחיר גם הוא. מחיר הפרמיה החודשית שונה מחברת ביטוח אחת לשניה.

יחד עם זאת, פעמים רבות מחיר הביטוח הסופי יקר בהתחשב בעובדה שכל שנה מעלה את מחיר הפרמיה אצל הרבה חברות ביטוח. כאשר אתם רוצים לבדוק מחיר ביטוח, בדקו את מחיר הביטוח בסך הכל לטווח שנים מסוים ולא רק לפי חודש…

 

לסיכום

כאשר רוכשים ביטוח בית משותף חשוב להכיר את חשיבות הביטוח ולדאוג שהוא אכן מכסה את כל מה שהבניין צריך. יחד עם זאת, חשוב לבדוק את שאר הפרמטרים כפי שפירטנו כאן.

ביטוח בתים משותפים

אולי יעניין אותך גם