מה החשיבות הכלכלית של פרסום בפייסבוק לעסק?

כאשר מדובר על שיווק ברשתות החברתיות, סוג זה של פרסום נותן לעסקים גישה לכלים של ניתוח מידע, מה שמאפשר להבין טוב יותר את שוק קהל היעד. אם כך, לפני שמדברים על שיווק בפייסבוק, חשוב להבין כיצד לעשות זאת בצורה מדויקת. 

בין אם מדברים על עסק מסוג כזה או אחר, פרסום בפייסבוק יכול להיות חלק חשוב מההצלחה הכלכלית של אותו עסק. בתוך כך, עם אסטרטגיה נכונה, בעלי עסקים יכולים להשתמש במודעות ממוקדות בפייסבוק. זאת, כדי להגיע לקהלי היעד הפוטנציאליים שלהם, מה שמאפשר לחזק מותג, נוכחות מקוונת, לחזק מוצר שחודר לשוק וכן הלאה. כדי לנתח מידע שיווקי, אפשר להשתמש בחלק מהכלים הבאים:

  1. גוגל אנליטיקס – איסוף וניתוח מידע דמוגרפי, נתוני גילאים, מיקוד קהל, מילות מפתח ועוד.
  2. Adobe אנליטיקס – כלי נוסף המאפשר מחקר ומעקב מודעות בזמן אמת.
  3. מנהל מודעות פייסבוק – זהו כלי ייעודי עבור פרסום בפייסבוק המשמש את רוב המפרסמים.

 

מדוע זה כלכלי לפרסם בפייסבוק?

בסופו של דבר, פרסום ושיווק בפייסבוק זו דרך מדויקת מאוד להגיע ללקוחות פוטנציאליים בתקציב מוגבל. עם אפשרויות כמו מיקוד קהלים ספציפיים ומחקר נתונים או ביצועים בזמן אמת, אפשר להבטיח שהמודעות ייחשפו בפני קהלי היעד הנכונים.

זו הסיבה העיקרית לכך שהפרסום בפייסבוק כלכלי ומשתלם, העובדה שאפשר לבצע התאמות תוך כדי תנועה. בתוך כך, ניתן להבטיח שהמודעות יקבלו את מקסימום החשיפה האפשרית. במילים אחרות, ההחזר הטוב ביותר נמצא בפלטפורמות בהן ניתן למקד נכון את הפרסום.

פרסום בפייסבוק

מה עדיף, שיווק בפייסבוק או בגוגל?

נכון להיום, יש שני שחקנים מרכזיים בתחום השיווק הממומן: פייסבוק וגוגל. כל אחת מהפלטפורמות הללו מאפשרת להנות מיתרונות שונים, כאשר שיווק ופרסום בפייסוק מאפשרים קבלת גישה לקהל גדול וממוקד יותר. עם זאת, שיווק בגוגל עשוי להיות אפקטיבי מאוד גם הוא.

באשר לעלות של שיווק ב-2 פלטפורמות אלו, הקמפיינים יהיו משתלמים כל עוד ממקדים נכון את המודעות. כלל זה רלוונטי לגבי פרסום ברוב הפלטפורמות, מה שנחשב בסיסי גם בעולם ה-SEO לאתרים. בשורה התחתונה, רוב העסקי בוחרים לנקוט ב-2 הפעולות האלו, שזה אומר פרסום בפייסבוק וגם שיווק בגוגל.

 

לבסוף, איך לוודא שהפרסום כלכלי ומשתלם?

כדי ליצור קמפיין שיווק משתלם בפייסבוק, בשלב הראשון צריך להגדיר מטרות ברורות. יש צורך לדעת בדיוק שואפים להשיג עם המודעות, מה שמאפשר לבנות את הקמפיין נכון. כמו כן, יש לערוך את כל מחקרי השוק כדי להכיר לעומק את קהל היעד.

חשוב לזכור, אם ממקדים לאנשים הלא נכונים, המודעה לא תראה על ידי לקוחות פוטנציאליים. עם זאת, חשוב גם ליצור קמפיין יצירתי שקולע להעדפות קהלי היעד. מודעות מסוגננות היטב זוכות בד"כ לחשיפה טובה יותר (מומלץ לחשוב על מודעה הכוללת אלמנט ויזואלי כמו סרטון).

פרסום בפייסבוק

 

אולי יעניין אותך גם