חיפוש
חיפוש

מהן העלויות של חברה לניהול חניונים מקצועית

חברות ניהול חניונים עוסקות בתכנון, הקמה, ניהול ותחזוקה של חניונים בישראל. החברות מתמחות בפיתוח והתקנה של מערכות שליטה ובקרה מתקדמות לחניונים. שירות תפעול וניהול חניונים כולל צרכים תפעוליים וצרכים פרטניים של ניהול החניון. במאמר זה נעסוק בעלויות התפעוליות השונות שכל חברה נדרשת להוציא בטיפול בכל חניון. נציג בין היתר את עלויות התחזוקה השוטפות, החזקת מוקד טלפוני, צוותי בקרה ותיעוד ועוד.

 

תחזוקה שוטפת

עלויות תחזוקה שוטפת כוללות ניקיון יומיומי, סימון נתיבים ועמדות חניה, טיפול בתאורה ותיקון נזקים. כל חניון צריך להישמר כשהוא במצב תקין ולהיות מזמין עבור החונים בו. מלבד עבודות הניקיון הרגילות יש צורך לפני ביצוע צביעה וסימון לעשות גם ניקוי יסודי, על מנת שהצבע יחזיק מעמד היטב. הרחבה נוספת לגבי השירותים של חברה לניהול חניונים בתל אביב ראו כאן.

 

היבטי רישוי וארנונה

בעלויות של חברה לניהול חניונים נכללים גם כל הטיפול במשתמשי החניון. יש צורך בצוות מקצועי שיטפל בניהול מנויים ודיירים, תוך שימוש באמצעי בקרה מתקדמים ושירותי תמיכה ומתן שירות בזמן אמת. חברת הניהול היא גם שמטפלת בכל האספקטים של התקשורת מול הרשויות המוניציפאליות והאחרות, הן בהיבטים של ארנונה והן בהיבטי הרישוי והתברואה.

 

מוקד טלפוני ואנשי ביטחון

בעלויות של חברת הניהול נכללים גם אנשי מוקד ואנשי שטח. לכל חניון יש צורך להיות מקושר למוקד טלפוני הפועל מסביב לשעון. בכל מקרה של תקלה וחוסר יכולת להיכנס, לצאת או להשלים את התשלום כראוי יש צורך שיהיה מי שייתן מענה לחונים. במקרים רבים יש גם צורך בניהול החניון בפועל עם שומרים מאוישים בשערים במידת הנדרש.

 

שירותי בקרה מתקדמים

כחלק מהשירות הניתן על ידי חברות לאחזקת חניונים יש גם עלויות לצוות טכני ומקצועי שיוכל להפיק דוחות ונתונים למעקב שוטף ובקרה. הצוות המקצועי צריך להיות מיומן בהפעלת הכלים הטכנולוגים ומערכות המחשוב המנהלות את החניון ולהפיק בעת הצורך רישומים מדויקים על היוצאים והנכנסים מחוץ ואל החניון.

 

מומחיות בתכנון ומערכות מתקדמות

לחברת חניונים המספקת שירותי תכנון של חניונים עלויות נוספות הנלווית לאספקט זה של הפעילות העסקית. ישנה עלות לאחזקת צוות מקצועי שיודע כיצד לתכנן ולהקים בפועל את מתחמי החניה לרבות עבור הנחת תשתיות תקשורת, תאורה, חשמל, מצלמות, גילוי אש, אזעקות ועוד. ישנו צורך במומחיות במערכות בקרה ואוטומציה, הכוללות מכונות תשלום אוטומטיות.

 

סיכום עלויות אחזקת חניון

לסיכום הנושא, במאמר זה התמקדנו בנושא של העלויות של חברה אחזקת חניונים. כפי שציינו, העלויות כוללות בין היתר שירותי אחזקה שוטפים עבור ניקיון ושמירה על החנין כשהוא במצב תקין לרבות תיקוני תאורה, צבע וסימון. עוד בעלויות של חברת הניהול איוש מוקד טלפוני ואנשי צוות לטיפול בתקלות ובעיות בחניון ומומחים לדוחות בקרה וטיפול במערכות המתקדמות.

חברה לניהול חניה

אולי יעניין אותך גם