חיפוש

אלו הדברים שיש לדעת לפני שקונים דירה

אחרי שנים בדירות שכורות מתפוררות והתעסקות עם עשרות בעלי בית לא נעימים אין ספק כי המעמד של רכישת הדירה הראשונה הוא מעמד מרגש במיוחד.
אז אחרי שמצאתם את הנכס המיועד, חסכת סכום ראשוני מספק ורגע לפני שאתם ניגשים לבנק על מנת לקבל תוכנית משכנתא יש מספר דברים שחשוב שתדעו שכן הם עשויים לסוך לכם הרבה זמן, מאמץ, חוסר נעימות וכסף. הכתבה הבאה תתמקד בכל אותם דברים שחשוב לדעת רגע לפני שקונים דירה.
 

כיצד הבנק בוחר באילו תנאים להציע לכם משכנתא

מסלול המשכנתא שהבנק יציע לכם מתבסס על הרבה מידע שנאסף עליכם ומותנה במגוון רחב של תנאים שיש לעמוד בהם. היכרות מקדימה עם חלק מאותם תנאים ובדיקות והיערכות מתאימה עשויים להוביל לכך שתקבלו מסלולי משכנתא הרבה יותר אטרקטיביים.
כך למשל בנקים רבים יערכו בדיקת רקע נתוני האשראי שלכם. על בסיס כל אותם נתונים שיאספו בדוח נתוני האשראי שלכם הבנק יחליט האם להעניק לכם משכנתא ומה גובה הריבית שהוא יציע לכם. אם צברתם בעבר חובות באשראי יש סיכוי מסוים שהבנק יעדיף לדחות את הבקשה שלכם למשכנתא, ייתן לכם משכנתא עם ריבית גבוהה במיוחד או ידרוש סכום התחלתי גבוה במיוחד.
ביטוחי חיים הם דרך נוספת בה נעזר הבנק על מנת להבטיח שהכספים שהוא לווה ללקוחותיו אכן יחזרו במלואם. הבנק למעשה מבקש שהלווה יבטח את החיים שלו בכדי שבמקרה ויכולת ההשתכרות שלו תפגע בשל מחלה או מוות בטרם עת, חברת הביטוח תישא באחריות ותשלים את יתרת התשלומים שהלווה חייב לבנק.
מטבע הדברים, גם חברות הביטוח עורכות בדיקות רקע על לקוחות המבקשים לבטח את חייהם ועל כן המצב הבריאותי של הלקוח נלקח בחשבון כאשר מחלות רקע, מצבים כרוניים של יתר לחץ דם, עודף משקל והרגלי בעייתיים כמו עישון ישפיעו על הנכונות של חברות הביטוח לבטח את הלקוח וישפיעו לרעה על גובה הסכום המבוקש.
 

מה ניתן לעשות בכדי לקבל את מסלולי משכנתאות טובים יותר

למרבה המזל היערכות מראש וקבלת עזרה מגורמים מקצועיים עשויה להוזיל את העלויות הכוללות על רכישת דירה בצורה ניכרת. כך למשל מומלץ ביותר לא להסתפק בשירותי הייעוץ החינמי שנותנים הבנקים הגדולים אלא לפנות לייעוץ חוץ בנקאי שיעניק לכם יעוץ חף מאינטרסים זרים על מנת לבחור את מסלול המשכנתא האופטימלי לצרכים שלכם ואף ידע להסביר לכם כיצד מומלץ לפעול בהמשך הדרך במידה ומסלול המשכנתא שלכם אינו עונה על הצרכים שלכם יותר.
כמו כן, חשוב מאוד לטפל במצב האשראי שלכם בהקדם. כיום קיימות חברות פיננסיות אשר יודעות לבחון את היסטוריית האשראי שלכם לעומק ולסייע לכם לשפר את דירוג האשראי שלכם באופן דרסטי, דבר שיאפשר לכם לקבל תנאי משכנתא טובים בהרבה.
אם בשעה טובה הגיעה העת ואתם מוכנים סוף כל סוף לרכוש בית ראשון היכנסו לאתר clean-bdi.co.il ותקבלו את העזרה המקצועית שתהפוך את החוויה לקלה ומשתלמת במיוחד.
 
כסף ובית

אולי יעניין אותך גם