חיפוש

למה זה קריטי להזמין שמאי דירות בעת רכישת דירה

מצאתם דירה באזור טוב, המחיר נראה מצויין ובעל הבית איש מאד נחמד, אך גם אם הכל נראה סביר ממבט ראשון, אל תמהרו. הזמינו שמאי דירות על מנת לבחון את הנכס ולוודא שלא מסתירים מכם מידע הנדסי או משפטי כלשהו על מצב הדירה. אז אל תרגישו לא נעים, שלא תצטערו כשיהיה כבר מאוחר. 

 

למה זה קריטי להזמין שמאי דירות בעת רכישת דירה?

בדיוק כפי שלא תקנו אוטו בלי לבדוק אותו במוסך תחילה, גם אם הכל נראה מבטיח, המחיר סביר, בעל הבית איש נחמד וממבט ראשון הכל נראה תקין, ישנם פרמטרים שיכולים להתברר לכם רק לאחר הקניה. לכן מומלץ לפנות אל שמאי מקרקעין מקצועי אשר יבדוק היטב את מצבה ההנדסי והמשפטי של הדירה, את מחירה לעומת מכירות אחרות שבוצעו בשכונה לאחרונה, את התכנונים העתידיים בסביבתה כדי לוודא ששום דבר לא יפגע בערכה בעתיד הקרוב.

שמאי דירות יבדוק שהדירה עומדת בתקנים סטנדרטים ולא נעשו בה שינויים ללא אישורים מתאימים, מה שעלול להתגלגל עליכם לאחר הקנייה.

 

התמודדות עם שמאי הבנק

במידה ותרצו לקחת משכנתא על מנת לרכוש את הדירה, ייעזר הבנק בשמאי מטעמו אשר יגיש לו חוות דעת על הנכס שאתם רוצים לקנות. השמאי העובד עבור הבנק ייתן הערכה שונה לחלוטין וזאת על מנת לשמור על האינטרסים של הבנק. במקרה כזה ייתכן ותצטרכו ליווי למשא ומתן מול הבנק על מנת לשמור על האינטרסים שלכם.

 

חוות דעת מקצועית עבור בית המשפט

במידה והנכם נתקלים בקושי משפטי, נתבעתם או שנאלצתם לתבוע בנושא הקשור לרכישת דירה, שמאי דירות יכול להגיש חוות דעת עבורם ולייעץ מנסיונו על מנת שתוכלו לצלוח את ההליך המשפטי באופן המיטבי ביותר, כל זמן ששמרתם על החוק והתנהלותכם היתה תקינה.

 

כיצד מעריכים באופן מקצועי את ערכה של הדירה?

שמאי דירות מקצועי תמיד מגיע לבקר בנכס ולהתרשם ממנו במו עיניו. לאחר מכן תתחיל הבדיקה המקיפה של שנת הבנייה, היסטוריית ליקויים, מיקום הדירה ומה נמצא קרוב אליה, תקינותם של אישורי בניה או הרחבה אם יש כאלה, תכנונים עירוניים עתידיים שעשויים להשפיע על מחירה בעתיד הקרוב, מפגעים כלשהם שמומלץ שתדעו עליכם טרם הרכישה, נגישות הדירה מבחינת תחבורה ועוד ועוד. לכל פרמטר כזה יש ערך, ולכן גם דירות שכנות עשויות להיות שונות במחירן בשל כל שינוי קל.

 

לסיכום

בדיוק כפי שלא היינו קונים רכב ללא בדיקה מקיפה, כך גם בעת רכישת דירה מומלץ ביותר להזמין שמאי דירות מקצועי שיבחן את כל אותם ההיבטים שמטבע הדברים קל להסתיר מאיתנו. בעין מקצועית בוחנת יידע השמאי להעריך את מחירה, לבדוק את מסמכיה ואישוריה, ואת מצבה ההנדסי והמשפטי על מנת שלא תצטערו לאחר הקנייה.

רכישת דירה

אולי יעניין אותך גם