איך להוציא חשבונית בלי להתעסק עם רואה חשבון

שוק העבודה עובר בחודשים האחרונים שינויים משמעותיים ביותר בשל ההתמודדות עם נגיף הקורונה וההגבלות השונות החלות על הציבור הרחב ועל עסקים באופן ספציפי.
ענפי בידור ופנאי רבים כגון ענף המלונאות וענף ההופעות קטנו באופן משמעותי לעומת ענפים אחרים שדווקא נהנו מהמשבר והגדילו רווחים.
בראש הענפים האלה נמצא ענף השליחויות שנהנה גם מגדילה משמעותית של ביקוש לשליחויות, וגם נהנה קולט עובדים רבים מענפים אחרים.
גדילה זו באה לידי ביטוי גם במודלים לא קלאסיים של תעסוקה, ועל כך נרחיב במאמר זה.
 

חברות משלוחי האוכל – המרוויחות הגדולות של תקופת הקורונה

אם נסכם את תקופת הקורונה עד פה נראה כי המרוויחות הגדולות הן חברות שליחויות האוכל. בתקופה זו אסור לשבת במסעדות אבל עדיין יש ביקוש לאוכל של מסעדות. לפיכך האפשרויות של לקוחות הן לאסוף בעצמם את האוכל מהמסעדה ולקחת למקום אחר, או לחילופין להזמין אוכל באמצעות שליח מהמסעדה לבית או לעבודה. לתווך הזה נכנסה חברת וולט, שהיא אפליקציית משלוחים בין לאומית הפעילה בערים מגוונות בעולם ולאחרונה נכנסה לפעילות בתל אביב. וולט מאפשרת הזמנת משלוחים ממסעדות רבות בתל אביב שלא היה אפשרות כזו בהן לפני כניסת וולט לשוק. וולט חוללה מהפכה של ממש גם בהיצע המשלוחים והגדלה משמעותית של מסעדות מהן ניתן להזמין אוכל במשלוח וגם בשוק התעסוקה והפיכת מקצוע השליח לרווחי יותר.
 

שירות הוצאת תלוש לשליחים

לוולט ישנו מודל תעסוקתי מיוחד – השליחים בחברה לא עובדים כשכירים של וולט, אלא כמעין עצמאים. לפי מודל תעסוקתי זה, על השליחים להוציא חשבוניות על העבודה שלהם שזה אומר להשקיע זמן וכסף בקבלת השכר והיעזרות ברואה חשבון, או לחילופין תשלום עמלות מופרכות לחברות שינפיקו עבורם תלוש שכר. עם זאת, שליחי וולט ישחו לדעת כי קיים פתרון עבורם.
ישנו שירות שנקרא גט מוטו שמציעה חברת איזי תלוש. מטרתו של שירות זה הוא לתת מענה לבעיות איתן נתקלים שליחי וולט בקבלת השכר שלהם:

  1. צמצום משמעותי של עמלות הטיפול בהוצאת תלוש, מ-5 ל-2.5 אחוז – חצי מהמחיר המקובל במשק.
  2. ביצוע רישום מסודר של העובדים בביטוח לאומי, ובאמצעות כך חיסכון של מס מעביד בגובה של 2 אחוז בחודש.
  3. העברת הכספים במהירות לחשבון העובד וזירוז תהליכים.

 

כיצד עובד השירות?

שירות גט מוטו בן יהודה מבצע עבור השליח את כלל ההתנהלות מול רשויות המס וביטוח לאומי. בסוף החודש, השירות ממיר את החשבוניות שצבר השליח לתלוש משכורת על שמו כך שהשליח עובד כשכיר, וכל זה במחיר של 2.5 אחוז בלבד או 50 ש"ח – הגבוה מבניהם.
 

מתי הכסף מתקבל?

תלוש המשכורת עצמו עובר מדי חודש על ה-10 לחודש העוקב במייל או בווטסאפ.
השכר לשליח עובר בשתי פעימות:

  1. עבור העבודה בתאריכים שבין ה-1 ל-15 לחודש השכר יתקבל בין התאריכים ה-20 ל-25 לחודש.
  2. עבור העבודה שבין ה-16 ל-31 לחודש השכר יתקבל בין התאריכים ה-8 ל-12 בחודש העוקב.

 
טפסים

אולי יעניין אותך גם