חיפוש

כמה עולים לימודי ביטוח פנסיוני?

קריירה מצליחה היא בדרך כלל תוצר של שילוב בין תחום עניין, משאבי לימוד מתאימים וכוח רצון. אם אתם נמצאים בחלקה של האוכלוסייה המתעניינת בתחומי הכלכלה והרווחה, וניחנתם באמביציה ללמידה משמעותית, ייתכן שלימודים פיננסיים נמצאים בין האופציות הרלוונטיות עבורכם. בישראל מתנהלים מספר מוסדות לימוד המקנים השכלה פיננסית בנושאים שונים כמו ייעוץ השקעות, משכנתאות, נדל"ן ועוד. אך אחד מתתי התחומים המבוקשים ביותר הוא תחום הביטוח שאף בתוכו קיימים סוגים שונים. נשאלת השאלה – איפה הכי כדאי ללמוד מקצועות כאלו וכן כמה עולים לימודי ביטוח פנסיוני?

רשת למידה

 

מהו ביטוח פנסיוני?

רשת הביטחון שעל פי החוק כל אזרח צריך לדאוג לה – היא קרן הפנסיה שממנה יקבל קצבה חודשית בהגיעו לגיל הפרישה. זהו מעין ביטוח להמשך הזרמת כסף לחשבון גם לאחר הפסקת עבודה, אך כדי ליצור קצבה ראויה ומאפשרת, יש לעבוד ולהפריש לקרן במשך כל שנות העבודה עד הפרישה עצמה. אמנם, ההפרשות אינן הגורם היחיד שמשפיע על גובה הקצבה. גם ניהול נכון של הקרן הוא אלמנט לא פחות חשוב ועל כן יועצי ביטוח פנסיוניים הם אנשי מקצוע הנותרים מבוקשים לאורך עשרות שנים מהסיבה הפשוטה שלכולם צריכה להיות קרן פנסיה.

מטרת קורס ייעוץ פנסיוני היא רכישת השכלה רלוונטית לתחום וכן הכנה למעבר המבחן של המפקח על הביטוח והרשות לניירות ערך של משרד האוצר. מבחנים אלו הם תנאי לתחילת עבודה בעולם הביטוח.

אוניברסיטה

 

מדוע?

בשונה ממקצועות חופשיים אחרים שלא מצריכים איזושהי הוכחה, תעודה או מסלול לימודים ספציפי, סיום לימודי ייעוץ פנסיוני ותחילת עבודה בתחום חייבים בהכשרה מקצועית וקבלת תעודה, שכן גורלם של רבים מונח בכף ידם של הסוכנים, ועל כן הדרך לתחום זה עוברת תמיד דרך מסלול לימודי מסודר. הבחירה בין מוסדות הלימוד הקיימים בארץ מושפעת ממספר גורמים כמו מי הם המרצים בתוכנית? מה משך הלימודים במסלול? כמה עולים לימודי ביטוח פנסיוני במוסד המבוקש? ועוד.

במכללת אורין שפלטר, המכללה להשכלה פיננסית הגבוה בישראל, המורים והמרצים הם אנשי מקצוע המגיעים מהשטח אל כיתות הלימוד כדי להנגיש סטודנטים את עולם העבודה בצורה המעודכנת והרלוונטית ביותר לתפקידיהם העתידיים. משך הלימודים של תחומים כלכליים אלו משתנים מקורס לקורס ויכולים לקחת בין מספר שבועות או חודשים עד מספר שנים אם מדובר במסלול משולב ומקיף. נוספים על אלו ההכנה המקצועית שמספקת המכללה למעבר המבחנים הנדרשים לקבלת היתר עבודה בתחום וכן עלויות הלימודים המשתלמות. עלות הלימודים במכללת אורין שפלטר תואמת את רמת התכנים הגבוהה, שירותי הרווחה לסטודנטים שהמכללה מעניקה, הליווי האישי, חומרי הלימוד העדכניים ומבני המכללה היוקרתיים. אם ברצונכם לקבל את מלוא התמורה ויותר על שכר הלימודים שתשלמו עבור לימודים פיננסיים, בדקו היטב שהמוסד שבחרתם מספק לכם את המעטפת המלאה להצלחה.

 

אולי יעניין אותך גם