כמה עולה לגדל כלב? חברו היקר של האדם

כאשר רוצים לחשב כמה עולה לגדל כלב (בשנה), חשוב לקחת בחשבון שכל אחד\ת מבעלי הכלבים מגדלים את הכלבים שלהם בצורה שונה. בעוד שחלק מהאנשים ירכשו מיטות אורטופדיות וייקחו את החבר הקטן לספא מדי פעם, בעלי כלבים אחרים לצערנו לא מקפידים אפילו על מתן חיסונים.

מחיר גידול כלב בשנה יכול לנוע בין כמה אלפי שקלים, כאשר הרף העליון יהיה כ-8,500 ₪ בשנה. זאת, בהנחה שהכלב מקבל את כלל הטיפולים הנדרשים כמו למשל חיסונים, בדיקות תקופתיות, טיפולי מנע שונים ועוד. בין ההוצאות השונות על הכלב, אלו הן ההוצאות העיקריות:

  • הוצאת סל אימוץ\רכישת כלב – סל אימוץ יעלה בין 700 – 900 ₪ ויכלול סירוס או עיקור, בעוד כי רכישת כלב מגיעה גם ל-10,000 ₪ ומעלה.
  • חטיפים, מזון וצעצועים – בין אם רוכשים אוכל זול לכלבים או יקר יותר, חטיפים כאלו או אחרים, החשבון בחנות החיות יגיע לממוצע של כ-150 – 350 ₪ בכל ביקור בה.
  • חיסונים וטיפולים – חיסונים כוללים את חיסון המשושה, תולעת הפארק, טיפול נגד תילוע, כלבת ועוד. את רובם ניתן לכסות באמצעות ביטוח רפואי לכלב.

 

כיצד לחסוך בעלויות גידול הכלב?

מעבר לטיפולים וההוצאות הנ"ל, יש לזכור כי חלק מהכלבים יהיו רגישים יותר מכלבים אחרים. בדיוק כמו אנשים, חלק מהכלבים מצריכים תשומת לב רפואית גדולה יותר. למשל, ישנם מקרים בהם כלבים סובלים מחניכיים ושיניים רגישות, מה שיצריך טיפול בהתאם.

בכל מה שקשור לניקוי שיניים וטיפולים תקופתיים, הביטוח הרפואי אמור לכסות את אלו. ביטוחים רפואיים לכלבים נעים בין המחירים הממוצעים של כ- 850 ₪ – 1,200 ₪ לשנה, מה שעשוי לחסוך לא מעט כסף בכיס בטווח הארוך. רוב הטיפולים, החיסונים והביקורים אצל הווטרינר יהיו מכוסים, כך שחשוב לרכוש את הפוליסה כבר בשלב אימוץ הכלב.

אוכל זול לכלבים

עד כמה איכות האוכל משליכה על עלויות גידול הכלב?

כל אחד\ת מגדלים את כלביהם בצורה שונה. בעוד שחלק מהאנשים בוחרים להאכיל את הכלב בתזונה טבעית, אחרים בוחרים דווקא אוכל מתועש. בין אם רוכשים את המזון בחנות פט וואי או בכל חנות אחרת, חשוב לזכור שבימינו ישנן איכויות של מזונות כלבים בכל הרמות.

הן בתחום התזונה הטבעית והן במזון המתועש, ניתן למצוא מזונות המכילים דגנים ותירס ברובם. מצד שני, ניתן למצוא מזונות כלבים שמכילים בשר בתור מרכיב ראשון (אלו בד"כ נקראים מזונות פרמיום לכלב).

 

לבסוף, עד כמה כדאי לחסוך במזון הכלב?

במצטבר, אוכל איכותי לכלב יעלה יותר ממזונות נחותים. אבל, הבריאות של הכלב שווה את התוספת במחיר. חשוב לזכור, כלבים שניזונים ממזונות נחותים הם בד"כ כלבים שמבקרים יותר אצל הווטרינר. במילים אחרות, מה שחוסכים בכיס יוצא בסוף במרפאה.

הדבר האחרון שכדאי לחסוך בו הוא, הנושא של מזון הכלב. בשורה התחתונה, עדיף לחסוך בצעצועים או במיטה אורטופדית לכלב, כי כלבים בכל מקרה אוהבים "להיזרק" לישון בכל מיני פינות בבית.

אוכל זול לכלבים

אולי יעניין אותך גם