כללים לבחירת יועץ עסקי – וכמה זה יעלה לכם

בשנים האחרונות ישנה צמיחה בהקמת עסקים, אך עסקים קמים ונופלים, כיוון שהם לא בהכרח יודעים אם לעסק שהם מקימים ישנה היתכנות עסקית, לנהל

את העסק מבחינה שיווקית, תקציבית, אסטרטגית ועוד.

בשביל זה יש יועץ עסקי, אשר יכול לעזור לבעלי עסקים לנהל נכון את העסק, לייעל תהליכים ולהגדיל את ההכנסות.

בחירה של היועץ העסקי הנכון לעסק שלכם היא תהליך חשוב שישפיע רבות על העסק שלכם.

במאמר הבא אספנו לכם כללים חשובים בתהליך, ואת העלויות.

 

ניסיון

מומלץ לבחור יועץ עסקי שלמד ייעוץ או אימון. אך הלימודים כשלעצמם אינם מספיקים, כדאי לבחור אדם שצבר ניסיון כיועץ עסקי, שיש לו הצלחות מוכחות בתחום עם עסקים וחברות שונות. ייעוץ עסקי של אדם שצבר ניסיון הוא הרבה יותר איכותי, וימנע ממנו ומכם טעויות מיותרות.

 

התמחות

כדאי לבחור יועץ עסקי שיש לו התמחות וידע מקצוע בתחום הספציפי אותו אתם צריכים, תחום הייעוץ עסקי הוא מאוד רחב ומגוון, ניהול של עסק קטן אינו דומה לניהול עסק גדול. יועץ שמבין בבניית תכנית עסקית וייעוץ אסטרטגי  לא בהכרח מבין לעומק את עולם השיווק, ולהפך.

 

לימודים אקדמיים

עדיף שתחום התואר יהיה רלוונטי, כמו מנהל עסקים, ראיית חשבון או כלכלה, אך זה לא תנאי הכרחי, לימודים אקדמיים מראים כי יש לו יכולת למידה מסודרת, וכמובן כישורים נוספים שהתואר מקנה.

 

ניסיון ניהולי

ניסיון ניהולי מקנה ראייה רחבה יותר על סיטואציות,  היכולת להסתכל על כל התמונה, ולהניע תהליכים, יכולות אשר מאוד קריטיות לייעוץ עסקי.

 

המלצות

מאוד חשוב לקבל המלצות ממישהו שעבד עם היועץ באופו אישי, יועצים עסקיים שבטוחים בעצמם ישמחו לתת לכם הפנייה לקוחות קודמים. בשיחה עם הלקוחות הקודמים תוכלו לקבל המון מידע שיעזור לכם להחליט אם זהו היועץ הנכון.

 

כימיה

כימיה ותקשורת בין אישית טובה היא הבסיס להצלחת התהליך, במהלך הייעוץ יהיו קשיים, אתגרים ותהליכים מורכבים, ללא כימיה, לא תוכלו לעבור אותם.

 

מודל לחיקוי

על היועץ העסקי שלכם להוות דוגמא לחיקוי, בחנו את ההתנהלות העסקית של היועץ, תהליכי השיווק שלו, איך הוא מנהל את העסק, איך הוא מנהל את שיחת ההיכרות איתכם, איזו תחושה הוא נותן לכם. כדאי לבחור ביועץ עסקי שנראה כי יש לו הרבה ידע, ניסיון והצלחות, וכי הוא משרה תחושה של ביטחון ואמון.

 

זמינות

כדאי לבחור ביועץ עסקי שיש לו את הזמן והפניות המנטלית לתת לכם ייעוץ, יועץ עמוס יתקשה לתת לכם יעוץ איכותי. כמובן שהזמינות לא צריכה להיות 24/7, אך הוא כן צריך להיות זמין תוך מספר שעות, בשעות העבודה.

 

וכמה זה יעלה לכם?

פגישת ייעוץ להיכרות ראשונית תעלה בין 150 ל-800 שח לשעה

פגישת ייעוץ עסקי תעלה בין 400 ל-1,000 שח לשעה

המחיר משתנה לפי גודל העסק, סוג העסק, סוג השירות, והניסיון של היועץ העסקי.

מדדים

 

אולי יעניין אותך גם