חיפוש

יתרונות וחסרונות בהשקעה בנדל"ן

השקעה בנדל"ן נתפסת באופן רחב בציבור כשהשקעה הבטוחה ביותר, עם אחוז תשואה משמעותי. אמנם, אוכלוסיית ישראל ממשיכה לגדול, ועקב מרחב המחייה המצומצם יש סבירות שמחירי הנדל"ן ימשיכו לתפס אלא אם יקרה שינוי משמעותי. עם זאת, השקעה בנדל"ן חייבת להיעשות באופן מדויק, בדומה לכל השקעה במניות. במאמר זה נסקור יתרונות וחסרונות של השקעה בנדל"ן.
 

להשקעה בנדל"ן יתרונות רבים

השקעה בנדל"ן היא דרך חשובה בדרך לעצמאות כלכלית. האוכלוסייה בישראל הולכת וגדלה, והקרקעות המופשרות לבניה לא מאפשרות עמידה בביקוש במרכזי הערים והתעסוקה. מסיבות אלו, מחיר הנדל"ן הזמין, בין אם למגורים או למסחר, רק הולך ועולה. השקעה בנדל"ן היא השקעה עם יתרונות רבים. אם אתם משקיעים בדירת מגורים לשימוש עצמי, תחסכו למעשה תשלום שכירות חודשי, ותמירו אותו בתשלום ארנונה בשביל קבלת נכס בעל שווי גדול מאוד. השקעה בנדל"ן היא השקעה יחסית בטוחה, בגלל שהסיכוי שערך הנדל"ן יתדרדר באופן משמעותי הוא לא גדול. השקעה בנדל"ן המשמש לשכירות היא פטורה ממס יחסית לרווחי הון אחרים, ולכן יכולה לשמש לאפיק חיסכון פנסיוני משני פוטנציאלי.

חשוב לדעת כיצד להשקיע נכון ולהיעזר במומחים

כאשר פונים להשקעה בנדל"ן, חשוב מאוד להבין שמדובר בהשקעה של סכום כסף משמעותי מאוד, ושנדרשת מומחיות כדי למקסם את היעילות של ההשקעה שלכם. כדאי לעבוד עם חברות מקצועיות בתחום, אשר ידעו להנחות אתכם לכיוון השקעה באזורים חמים יותר, על פי מחקר מסודר של עתיד השטח. חברת ארנו קפיטל, היא דוגמא לחברה עם המון ניסיון בתחום המסחר בנדל"ן. החברה מציעה שלל פתרונות מימון לפרויקטים בארץ, כאשר ניתן להצטרף כחלק מההשקעה, וליהנות מהיתרונות של השקעה בנדל"ן גם תוך שימוש בסכום כסף צנוע באופן יחסי. ניתן להיעזר בשירותי החברה גם אם ברצונכם להפוך ליזמי נדל"ן, ועליכם לגייס הון לצורך ביצוע הפרויקט שלכם.
 

לאפיק השקעה בנדל"ן עשויים להיות גם חסרונות

לצד היתרונות הבולטים של השקעה בנדל"ן, בטח אם מתחשבים באופי המיוחד של השוק הישראלי, יש לה גם חסרונות שחשוב לתת עליהם את הדעת. השקעה בנדל"ן היא השקעה אשר דורשת סכום כסף משמעותי מאוד, ולא מאפשרת פריסה שלו. מה שהופך השקעות במניות לבטוחות באופן יחסי, הוא פריסה שלהן על כמות גדולה של חברות. אם חברה אחת קורסת, עדיין תיק המניות נשמר, ומכיוון שהכלכלה העולמית בצמיחה, בסופו של דבר לרוב החיסכון שלכם רק ילך ויגדל. השקעה בנדל"ן לעומת זאת, אינה מאפשרת כמעט פריסה של תיק ההשקעות שלכם. מדובר בהשקעה בדירה אחת, או באזור מסחרי, אשר השינויים הקטנים באזור יכולים לשנות את ערכה באופן חד, ולהשפיע על עתידכם הכלכלי. נוסף על כך, בקבלת ההחלטה על רכישת דירה מעורבים לעיתים גורמים לא רציונאליים מבחינה כלכלית, כמו רצון לגור ליד ההורים, או חיבה לסגנון של השכונה. לכן, לעיתים ההשקעה לא מתבצעת מתוך מחשבה על מקסום הרווח.

אולי יעניין אותך גם