חיפוש

יש לכם רעיון לסטארט אפ? אל תשכחו לשמור עליו מהעתקות

אל תזלזלו בהברקות שלכם, ייתכן ודווקא אותו רעיון שהבליח לכם בסתם שעה בסתם יום יוציא אתכם מהסתמיות ויכניס אתכם תחת התואר של ממציאי סטארט אפ מוביל בתחום. ובכן, מה עושים כדי להגן על הרעיון שלכם מגניבות והעתקות? רושמים פטנט! לפניכם כל המידע הרלוונטי בדרך לרישום פטנט משלכם. מהו פטנט רשום, תהליך רישום פטנט ותנאים לרישום פטנט – כל המידע הרלוונטי בפוסט הבא.

 

אז מהו פטנט רשום?

פטנט רשום הינו מסמך חוקי המקנה לבעל הפטנט הגנה משפטית מפני העתקה וגניבה של האמצאה כקניין רוחני למשך תקופה של 20 שנה. משמעות המסמך הינו הגנה המונעת עשיית שימוש כלשהו ברעיון בלא קבלת רשות מבעל הפטנט.

 

איך ניתן לקבל הגנה על רעיון לסטרטאפ?

מעוניינים בהגנת הרעיון שלכם לסטרטאפ פורץ דרך? לשם כך עליכם לערוך בקשה עבור כתיבת פטנט. הבקשה צריכה להכיל מבנה מוגדר שלאחר בחינתו הוועדה המאפשרת תהפוך אותו למסמך הפטנט.

הבקשה תכיל תיאור תחום הרעיון להמצאה, תמצית תיאור האמצאה עצמה, תכנון הכולל שרטוט מפורט, תמצית האמצאה ותביעות. על המסמך להיות מנוסח בשפה טכנית מקצועית בהתאם לדרישות משרדי רישום הפטנט בארץ ובעולם.

 

3 תנאי הבסיס לרישום פטנט

ישנם מספר קריטריונים המגדירים רעיון כאמצאה עליה ניתן לרשום פטנט.

  1. הרעיון הינו נכס/קניין רוחני של אותו ממציא ובמקרים מסוימים הרעיון עשוי להיות של מעביד הממציא על פי תנאי ההעסקה ספציפיים.
  2. רעיון בעל תועלת הניתן ליישום (המצאת יממה בעלת 25 שעות אינה נכללת תחת הגדרה זו למשל…).
  3. רעיון שיש בו התקדמות המצאתית ואינו מובן מאליו. (במידה וחשבנו על פטנט גאוני שיעזור לאנשים למצמץ כשנכנס להם גרגר לעין, מוטב שנוותר עליו לטובת האינסטינקט האנושי…).

 

רישום פטנט לסטרטאפ כדרך להפקת רווחים

רישום פטנטים מצמצם לאפס את הסיכון להעתקת האמצאה על ידי חברות מתחרות בהתאם לתחרות הגדולה בעולם חברות הטכנולוגיה. בנוסף, לעיתים רישום פטנטים אינו נעשה למטרת שימוש בפטנט אחלא לצרכי מכירת זכויות הפטנט והענקת רישיון ניצול לחברה המתעניינת בפטנט או אף כנכס הון לחברה המשתמשת בפטנטים רשומים שלה להגדלת מוניטין החברה והונה האינטלקטואלי מה שמקדם אותה תדמיתית וסייע בביצוע עסקאות גדולות עם חברות המעריכות את הפוטנציאל הגלום בעלות על אותם פטנטים רשומים.

 

ליווי אישי בדרך אל סטארטאפ מוגן מהעתקות

רישום פטנט בצורה מקצועית מצריך ליווי וטיפול אישי של מומחה בתחום רישום הפטנטים. נדרשת הבנה מעמיקה בנושאים הרלוונטיים לגבי חוק פסיקה ונוהג בארץ ובעולם לצד התעדכנות שוטפת בשינויים הדינמיים המאפיינים את שוק הפטנטים.

ליווי מקצועי יכלול: ייעוץ וחוות דעת, בניית אסטרטגיה לצורך הגשת בקשת רישום פטנט, בדיקת נאותות, עריכת הבקשה עד לקבלת פטנט רשום בארץ וברחבי העולם, לווי הליכים של התנגדות וביטול פטנט מטעם וועדות בחינה בישראל וברחבי העולם וכן סיוע ללקוחות בניהול הליכים משפטיים בנושא רישום הפטנט.

נורות

 

אולי יעניין אותך גם