חיפוש

חשיבות היועץ הארגוני במערך העסקי

מנהלים עסק ושואפים להזניק אותו קדימה? הגעתם למקום הנכון! קבלו טיפ יעיל ומשתלם שיסייע לכם לשדרג את מערך העסק שלכם ולקדם אותו באופן חד ומהיר! רוצים לשמוע עוד? המשיכו לקרוא!

 

אז מה זה בעצם ייעוץ ארגוני?

ייעוץ ארגוני הוא תהליך ליווי של עסק המאפשר לתמוך בו מבחינה ארגונית על מנת לשפר את תפקודו, את מה שמתרחש בו ובסביבה הכוללת שלו. התהליך למעשה מנוהל על ידי יושב ראש הארגון שמקבל הנחיה צמודה מיועץ ארגוני אשר יסייע לו לאבחן את המצב בארגון, לבחון את היתרונות והחסרונות של משתנים רבים בארגון ולקבוע בהתאם לכך את התכנית הרצויה לשיפור המצב. הליווי אינו כולל רק את המנהל הראשי אלא גם של בעלי התפקידים המרכזיים כמו הסמנכ"ל או מנהלים בכירים אחרים.

 

כיצד נעשה ייעוץ ארגוני?

מעבר לייעוץ אישי וליווי צמוד של אנשי ההנהלה כפי שהוצג למעלה, ייעוץ ארגוני ניתן בדרכים נוספות הכוללות גורמים רבים יותר בארגון כמו למשל סדנאות או ימי שיא עבור מכלול העובדים לצורך ייעול ושיפור, ליווי צמוד של צוותי ניהול ופיתוח והכשרות ייעודיות לצוותים וגורמים ארגוניים שונים במשרד.

 

על מה שמים דגש בייעוץ ארגוני?

אחד הדגשים הבולטים ביותר בייעוץ ארגוני הוא מבנה ארגוני של העסק שלכם. זה נשמע כמו דבר בסיסי למדי אך מפליא לשמוע שלא תמיד בעלי עסקים מכירים את המבנה הארגוני שלהם או מזהים מהו המבנה הארגוני המתאים והנכון עבור העסק שלהם. זהו בסיס חשוב וקריטי שניתן בייעוץ ארגוני משום שהתנהלות תחת מבנה ארגוני שאינו נכון עבור החברה עשוי לפגוע בתפקוד כללי של העסק וכתוצאה מכך גם לפגוע ברווחים.

 

למה ייעוץ והכוונה לגבי מבנה ארגוני חשובה?

מבנה ארגוני הוא למעשה מערך התפקידים בארגון. הכוונה היא לחלוקה לתפקידים של הארגון ושיתוף הפעולה שנעשה בים הגורמים השונים. חלק מהמבנה עוסק בשאלת ההיררכיה הארגונית, כלומר מי הם הגורמים המנהלים ומי אלו שסמכויותיהם מבוזרות יותר לפי תחומי העיסוק, ניסיון ואופי עבודה.

הסוד הוא להתאים את המבנה הארגוני למציאות הדינאמית והמשתנה כך שהסיכויים שהוא ישרת את המטרות של הארגון יגדלו והעסק יוכל להפיק את מירב התועלת והרווח. באופן זה, ניתן לשמר את המבנה האידיאלי כך שיושגו המטרות של הארגון במהרה.

לאור זאת, ייעוץ ארגוני ששם דגש על צרכי הארגון ועל המבנה הארגוני שלו היא הדרך הטובה ביותר להבטיח לארגון צמיחה, קידום ושגשוג חיובי בכל תחום. הבנה עמוקה של צרכי הארגון ומטרותיו היא המפתח להגשמת היעדים.

 

לסיכום

אם אתם רוצים לשפר את הישגי הארגון ולהבטיח צמיחה ופיתוח בהווה ובעתיד, כדאי לפנות לייעוץ ארגוני שיוכל לסייע לכם לעלות על דרך המלך. בדרך זו, תוכלו להיות בטוחים שתעמדו ביעדי הארגון שלכם ושתשיגו את מיטב הרווחים, האמצעים ושיתןוף הפעולה בין הגורמים השונים שישיגו לארגון שלכם את המיטב!

שעון ומטבעות

 

אולי יעניין אותך גם