הצצה חד פעמית להזדמנויות השקעה נדירות ביוון

כשאנו שומעים על יוון כל אחד מאיתנו מפרש את זה קצת שונה, יש המפרשים את יוון כמקום קסום עם בריזה נהדרת, חופים מעולים וטברנות עד שעות הבוקר במרחק שחייה מחופי חיפה ויש את אלו אשר רואים את המשבר הכלכלי החריף שחווה יוון כאופציה בלתי נשכחת והזדמנות לבדוק השקעות נדלן ביוון.
 

המשבר הכלכלי והתאוששות הנדלן

המשבר הכלכלי באירופה ב – 2008 השפיע רבות על יוון עד כדי כך שכמעט והוצאה מגוש האירו מה שהיה עלול לפגוע במישרין גם במדינות אחרות באיחוד האירופי. ב – 2010 המצב היה חמור עד כדי לקיחת הלוואה של יוון מהבנק המרכזי של האיחוד האירופי. עד 2015 סבלה יוון משיא שפל בתחום הנדל"ן היות ואזרחי המדינה שרוים במצב כלכלי נמוך, אין בנייה חדשה והפחד ממשבר נוסף עוד מרחף באוויר.
עם המשבר הכלכלי מחירי הנדלן ירדו משמעותית ובתים קו ראשון על החוף הפכו פתאום להיות נחלתם של אנשים פשוטים שלפני המשבר לא יכלו לחלום על תסריט כזה. השוואה קטנה לישראל – בית על הים ביוון שווה ערך לדירת 2 חדרים בפריפריה בדרום הארץ.
כעת אנו עדים להתאוששות כלכלית ביוון ובשוק הנדל"ן בפרט, בעקבות התמונה בעשור האחרון ניתן להסיק דבר אחד, אם אתם מעוניינים להשקיע בנדלן ביוון אל תאחרו את הרכבת, היא תכף עוזבת.
כיום מחירי הנדלן ביוון זולים משמעותית בכ30-55% אך עם ההתייצבות הכלכלית של המדינה אנו רואים את חלון ההזדמנויות נסגר בקרוב.
היום אנו רואים נהירה מכל העולם למטרות השקעות נדלן ביוון.
 
בית

מיסוי ידידותי למשקיע, על התשואות כבר דיברנו?

כיום שיטת המיסוי ביוון נחשבת לאחד הידידותיות בעולם, בהנחה ותרצו לבצע השקעות נדלן ביוון כאדם פרטי או דרך תאגיד תחויבו במס רק על הפעילות הרווחית שנעשתה על אדמת יוון בלבד!
יוון קובעת את תקרת המס ביחס להכנסות כך שלא תמצאו את עצמכם מוציאים כסף בצורה אטומה ובלי סיבה נראית לעין.
בתחילת המאמר דובר על הקרבה בין יוון לישראל, הקרבה הזו היא קצת יותר מקרבה דמוגרפית. מדינת ישראל ויוון חתומות על אמנה למניעת מיסוי כפול אשר נותנת למשקיע הישראלי ראש שקט והמון הטבות שמשקיעים אחרים מהעולם לא מקבלים. בחלק מההטבות ניתן לראות: ביטול תשלומי ארנונה, מסי שיבוח והטבות נוספות מול מס הכנסה.
 

3000 איים, מדינה אחת!

ביוון יש כ-3000 איים והעיר הגדולה ביותר ביוון היא אתונה. למרות האיים המוכרים לנו הישראלים – מיקונוס, רודוס, כרתים ישנם עוד כ2797 איים ביוון. בניהם תוכלו למצוא איים מתויירים אף יותר כדוגמת האי לפקדה, אי ציורי שהגעה אליו נעשית דרך גשר ייעודי או הפלגה שנחשב היום לאחד מאפיקי הנדלן הבטוחים והמניבים ביותר ביוון.
לסיכום, השקעות נדלן ביוון הם הטרנד המוביל היום, בטרנד כמו בכל טרנד אנחנו רק צריכים לדעת להכנס בזמן…

אולי יעניין אותך גם