אפיקי השקעה במסחר עצמאי

מסחר עצמאי אונליין מאפשר למשקיעים פרטיים לנצל את הטכנולוגיה ואת הגישה הקלה לביצוע השקעות בשוק הפיננסי הגלובלי, מכל מקום באמצעות המחשב האישי.

המסחר האלקטרוני מבוצע על גבי פלטפורמות מיוחדות ברשת האינטרנט. 3 פלטפורמות עיקריות משמשות את המשקיע הפרטי והן:

  • חשבון הבנק. שימוש במערכת המסחר של הבנק המקושרת לחשבון הבנק הפרטי
  • פלטפורמות מסחר שונות. ברוקרים וחברות אינטרנט בישראל ובחו"ל מספקות פלטפורמות למסחר אונליין עבור המשקיע הפרטי.
  • חברות ברוקראז' שאינן בנקאיות. לדוגמא בתי השקעות אשר מוגדרות כחברות בורסה.

מדד מניות

המשקיע הפרטי יכול להשקיע במגוון מכשירים פיננסיים. נמנה כמה מהם:

מסחר בסחורות חקלאיות

זירת הסוחר למסחר בסחורות היא וירטואלית ומאפשרת השקעה בחוזים עתידיים על מחיר הסחורות. בורסות ידועות בעולם לסחורות נמצאות בניו יורק, שיקגו, לונדון ועוד.

חוזה עתידי הוא חוזה בין שני צדדים, בו נקבעים כמות מוגדרת של סחורה, מחיר ותאריך מימוש לחוזה.

השקעה בסחורה חקלאית אפשרית במגוון דרכים. אחת הדרכים היא על גבי פלטפורמה ייחודית למסחר מקוון בו יוכל המשקיע העצמאי לקנות ולמכור חוזים עתידיים.

ניתן להשקיע בסחורות גם דרך הבנק או באמצעות רכישת תעודות סל העוקבות אחר מחירי סחורות חקלאיות.

מסחר במניות

מניה היא תעודה המקנה למחזיק בה בעלות בחברה. חברות גדולות המעוניינות להרחיב את מהלך העסקים שלהם מציעות לציבור רכישת מניות ובכך מגייסות הון. רוכשי המניות מקווים ליהנות מרווחי החברה ומעליית ערך המניה בשוק ההון.

כדוגמא למניה מסוג זה ניתן לראות את חברת אפל אשר פיתחה את האייפון והאייפד ועוד מוצרים טכנולוגים. המניה נסחרת בנאסד"ק בארה"ב והיא מבין 100 החברות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר במדד נאסד"ק 100.

הסוחרים העצמאים במניות מנסים להפיק רווח מהתנודות בשערי המניות הנקבעים על ידי כוחות ההיצע והביקוש ומושפעים מגורמים כלכליים שונים.

מסחר במדדים

מדד בבורסה הוא שם לקבוצה של ניירות ערך של חברות שונות, הנסחרים בבורסה. המדד משקף את התשואה של ההשקעה בניירות ערך המרכיבים את המדד ובמקרים רבים מצביע על כיוון שוק ההון בענף מסוים או במכשיר פיננסי מסוים כמו מניות או אג"ח.

לדוגמא מדד נאסד"ק הוא מדד המורכב מ-100 חברות שמניותיהן נסחרות בבורסת הנאסד"ק בארה"ב. המדד כולל חברות טכנולוגיה רבות כמו מייקרוסופט, אינטל, אפל והוא מהווה אינדיקציה למצבו של ענף חברות הטכנולוגיה וההי-טק.

מסחר באג"ח

אג"ח היא נייר ערך המייצג התחייבות של הגורם שהנפיק אותה, חברה (קונצרני) או ממשלה,  כלפי מי שרכש אותה. הנפקת אג"ח מאפשרת למנפיק לגייס כספים ללא ויתור על חלק מהבעלות.

הרוכש יכול לנהל את ההשקעה באג"ח בשני דרכים, האחת, להמתין עד לפדיון המלא של האג"ח בהתאם לתאריך הפדיון הנקוב באיגרת. במהלך תקופת חיי האג"ח, הרוכש יקבל ריבית בשיעור הנקוב באג"ח, הריבית יכולה להיות קבועה או משתנה, צמודה למדד המחירים לצרכן או לא צמודה.

הדרך השנייה היא לסחור באג"ח בבורסה כפי שסוחרים במניות ולנצל תנודות בשערי האג"ח כדי לייצר רווח.

לסיכום,  המשקיע העצמאי במסחר אונליין יכול להשקיע במגוון מכשירים פיננסים אשר פורטו במאמר זה.  ההשקעה תתבצע בהתאם לאסטרטגיות שיבחר למסחר, באפיקים בהם הוא מאמין ובהתאם לרמת הסיכון שיקבע להשקעתו.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
השקעות ומסחר
3 דברים שצריך לדעת על ניהול מסעדה

החלום שלך היה לנהל מסעדה? אתה ממש קרוב להגשמתו ותוהה מה ניתן לעשות כדי שהמסעדה תנוהל על הצד הטוב ביותר? אם כך, כדאי שתדע שאתה לא היחיד שמוטרד מזה. הרבה

השקעות ומסחר
איך לחסוך כסף כל חודש

לאחרונה שמתם לב שהמצב הכלכלי שלכם לא מזהיר? מתלבטים איך לשנות את המצב? אם כך, כדאי שתדעו שלא פעם פתיחת חסכון חודשי זו הבחירה הנכונה. לכן אנחנו מציעים לכם לחשוב

מעוניינים ליצור איתנו קשר ?

בצאפארי – בלוג בנושא החזרי מס, משכנתאות, כלכלה וצרכנות חכמה תמיד זמינים לענות לכם על כל שאלה, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.