5 שגיאות תמחור שרוב בעלי העסקים בארץ עושים

בעלי עסקים רבים, מפסידים אלפי שקלים בכל שנה בעקבות תמחור לקוי של המוצרים או השירותים שהם מוכרים. תמחור נכון של  ייקבע במידה מכרעת את רווחיות העסק שלכם. לפניכם, 5 השגיאות הנפוצות ביותר שבעלי עסקים בארץ עושים בתחום התמחור.

תמחור לקוי

תמחור לקוי של המוצר או השירות שאתם מוכרים, מעיד על התנהלות בסיסית שגויה. המחיר שאתם דורשים עבור המוצר או השירות שאתם מציעים למכירה, אמור לגלם מאפיינים רבים שאותם צריך לקחת בחשבון. תמחור מוצר נכון יקבע במידה רבה את הצלחת העסק: עסק א' מוכר את המוצר במאה שקלים, לעומת עסק ב' שמוכר את אותו מוצר בדיוק בשמונים שקלים. הבעיה מתחילה בכך שבית העסק השני, לא לוקח בחשבון הוצאות בלאי, החזרת מוצרים וכו'… וכאן מתחילה הבעיה.

אחוזים

5 השגיאות הנפוצות ביותר

ישנן שגיאות תמחור רבות שבעלי עסקים ברחבי הארץ והעולם נוהגים לעשות, אך יש 5 בולטות במיוחד שכמעט ומשותפות לכל העסקים. והרי הרשימה:

השגיאה הנפוצה ביותר היא התעלמות מהבלאי. בלאי נחשב לכל מוצר שהזמנתם ונהרס בדרך או בחנות (מסיבות כאלה ואחרות), לקוח שהחזיר מוצר שרכש והגיע בצורה שונה ממה שהוא תיאר, סחורה שנגנבה ועוד מגוון רחב של מקרים. כחלק מתמחור המוצר, עליכם לקחת בחשבון את הסבירות של בלאי במוצרים או בשירותים שאתם מוכרים – ולגלם זאת במודל התמחור.
השגיאה השנייה היא המחשבה "שלהיות זול יותר מהשכן יעשה אותי עשיר יותר". בגדול קו המחשבה הזה הוא נכון, אך עד גבול מסוים. אתם לא יכולים למכור מוצר בעשרה שקלים, אם עלות המוצר עבורכם היא 9 שקלים – גם אם השכן מולכם מוכר את אותו מוצר ב- 20 שקלים. הרווח שלכם ייהפך לשולי, ולא תוכלו לראות רווחים הולמים.
שגיאה נוספת היא תמחור זול מדי. כיצד אתם יכולים לדעת מתי מוצר מתומחר לא נכון? אם אתם לא שומעים את הלקוחות שלכם אומרים "המוצר הזה יקר לנו מדי" (או משהו בפורמט הזה). אם אתם שומעים משפטים כאלה ואחרים, סימן שביצעתם תמחור מוצר נכון.
שגיאה רביעית היא תמחור ללא התייחסות להנחות. כמעט כל בעל עסק בלי יוצא מן הכלל, עושה בתקופה כזה או אחרת הנחות. תמחור מוצר ללא התייחסות להנחה שאתם קובעים בחנות, מובילה אתכם במסלול ישיר להכנסה נמוכה עד הפסד. חשוב מאוד להתייחס להיקף ההנחה שאתם נותנים ולהגבילה בזמן.
שגיאה חמישית – תמחור ללא התייחסות להוצאות שוטפות. המכירות שלכם הן שיקבעו את הרווח החודשי שלכם. לכן כדאי לקחת בחשבון את ההוצאות השוטפות כגון: שכר עובדים, אחזקת מלאי, בלאי מוצרים הוצאות עבור תשתיות ועוד.

בעלי עסקים שהקפידו על הימנעות משגיאות תמחור, כגון המוזכרות לעיל הצליחו להעלות את העסק שלהם על מסלול ההצלחה. חברת אייל פז ייעוץ עסקי מתמחה התמחור מוצרים ושירותים ובמתן שירותי ייעוץ פיננסי להגדלת הרווחיות.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
לדעת על משכנתא בלון ראשית
כללי
כל מה שרציתם לדעת על משכנתא בלון

הלוואות הן מסוג אותם הדברים שאומנם כולנו היינו מעדיפים לחיות בלעדיהן, אך האמת היא, שיש מצבים שבהם לא נוכל לוותר על הלוואה. לדוגמא, כאשר אנחנו רוצים לקנות דירה, כי למי

בית בעיצוב
משכנתאות
מסלול המשכנתא המומלץ לכם ביותר

החלטתם שאתם לא יכולים יותר לשלם את שכר הדירה שאתם משלמים מזה זמן רב? נמאס לכם מהמחשבה שאולי אתם למעשה מממנים את המשכנתא של בעל הבית שלכם, בעוד שלכם בעצמכם

אופק המרכז לזכויות בע"מ – תאונות אישיות

עברתם תאונה? במאמר הבא נעניק לכם את ההסבר המלא בנוגע לתאונות אישיות, מהי גובה הקצבה אותה תוכלו לקבל מחברת הביטוח וכיצד ניתן לקצר את הליך התביעה באופן משמעותי. תאונות אישיות

מעוניינים ליצור איתנו קשר ?

בצאפארי – בלוג בנושא החזרי מס, משכנתאות, כלכלה וצרכנות חכמה תמיד זמינים לענות לכם על כל שאלה, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.