השקעות או לא להיות – המדריך למשקיע המתחיל

אם לאחרונה הצטבר לכם סכום כסף נאה שחשבתם להניב ממנו רווח והגעתם למסקנה שאין לכם מושג איך לעשות זאת. תהיו בטוחים שאתם לא הראשונים. לרוב האנשים שלא עוסקים בתחום כמקצוע אין את הידע הדרוש. אולם זה לא בלתי אפשרי. ראשית, באינטרנט יש חומר רב אשר יאפשר לכם ללמוד איך להשקיע בחכמה או לפחות ידע ראשוני בנושא. שנית, באפשרותכם לבחור יועצי השקעות שיסיעו לכם להשקיע בחכמה.

ריכזנו לכם ארבעה טיפים לקבלת תמונת מצב התחלתית בנושא ההשקעות.

 

טיפ מספר 1: הכירו מונחים בסיסיים

קרן נאמנות

מרכזת מספר משקיעים המתאחדים יחד להשקעה משותפת. הקרן תנוהל לפי חוקים ברורים ומדיניות השקעה שתוגדר מראש. ישנן מגוון רחב של קרנות נאמנות עם רמות סיכון שונות.

 

קרנות השתלמות וגמל

אלו תכניות חיסכון הצמודות לשוק ההון ונמדדות בהתאמה למדדי השוק. קופת גמל הינה החיסכון הפנסיוני אותו יש להפריש במהלך השנים על מנת לפדותו בעת הפרישה. קרנות השתלמות הינן קרנות השקעה הסגורות לתקופה של 6 שנים כאשר לאחר הזמן הזה ניתן למשוך את הסכום ללא מס.

 

נייר ערך

ניירות ערך אלו אגרות חוב, אופציה, נירות חוב מסחריים ומניות. לרוב ערכן הכספי משתנה. הן יכולות להיות מונפקות ע"י הממשלה או תאגידים ולהיסחר בבורסה כאשר מחירן משתנה בהתאם להיצע וביקוש.

 

מניות

מניה היא בעצם ניר ערך המקנה לרוכש אותה חלק בבעלות החברה בהתאם לגודל המניה, ערכה נגזר מהערך הכללי של החברה.

 

איגרת חוב

אג"ח, הוא נייר ערך המונפק על ידי הממשלה, באמצעותו היא לווה כסף מהציבור והוא מבטא את התחייבותה לתשלום החוב יחד עם ריבית.

הרשת מוצפת במידע אודות השקעות ומושגים בסיסיים, מומלץ להרחיב ולקרוא.

 

טיפ מספר 2: צרו אסטרטגיה

במסגרת בניית האסטרטגיה אותה תוכלו לבנות לבד או באמצעות יועץ השקעות נסו לענות על השאלות הבאות:

  • האם מדובר בהשקעה לטווח קצר או ארוך?
  • מה מטרת ההשקעה?
  • איזו רמת סיכון תהיו מוכנים לקחת על עצמכם?
  • בידי מי תפקידו לנהל את תיק ההשקעות?

 

טיפ מספר 3: בחירת ברוקר

ברוקר הוא האדם באמצעותו תקנו ותמכרו ניירות ערך בבורסה. שימו לב כי לכל ברוקר יש לשלם עמלת קניה ומכירה, סכום לפתיחת תיק ההשקעות ובנוסף תשלום על שירותיו וייעוצו. קיימת אפשרות לבצע השקעות דרך הבנקים או דרך ברוקר פרטי.

 

טיפ מספר 4: בחירת אפיקי השקעה

על פי היעדים שבחרתם לעצמכם ולרמת הסיכון אותה אתם מוכנים לקחת בחרו את יעד ההשקעות שלכם, מומלץ לפני לוודא שאין לכם כסף השוכב ללא ידיעתכם בקופות ישנות. לבדיקה בהר הכסף.

מאחר ויש אין ספור אפיקי השקעה, מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות שיסייע לכם בהתאם לצרכיכם.

 

מטבעות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ביטוח ראשית
כללי
הר ביטוח – שאלות תשובות

מאז נכנס לשימוש הר הביטוח רבים נתקלים בשאלות לגבי אופן התהליך. כל הפרטים במדריך הבא. מהו הר ביטוח? הר ביטוח הינו אתר של שוק ההון אשר נועד לעשות סדר בביטוחים

אייפון
ביטוחים
הטלפון נגנב מהבית – האם ביטוח דירה מכסה זאת?

הרכוש הפרטי הוא הרבה יותר מאשר סתם חפצים, מדובר באחד הגורמים המרכזיים המגדירים את המושג בית. כאשר אחד מהפריטים נגנב מבית המגורים, הפגיעה היא הרבה יותר מכלכלית. מדובר בפגיעה רגשית,

לדעת על משכנתא לדירה ראשית
כללי
כל מה שצריך לדעת על משכנתא לדירה שניה

מי מאיתנו לא חושב מידי פעם על הדרכים השונות הקיימות להגדלת ההון שיש לנו? האם באמת נדמה לכם שעוד עבודה במשרד היא זו שתוביל לשינוי שלו אתם מייחלים? בדרך כלל

בית מרוהט
משכנתאות
ייעוץ משכנתאות ויתרונותיו הרבים

לאחרונה הגעתם למסקנה שלא תוכלו לקנות דירה ללא עזרת הבנק? למרות כל הכסף שהצלחתם לחסוך ולמרות העזרה הנדיבה של ההורים עדיין תזדקקו למשכנתא בגובה מסוים? אם כך, אתם בוודאי רוצים

מעוניינים ליצור איתנו קשר ?

בצאפארי – בלוג בנושא החזרי מס, משכנתאות, כלכלה וצרכנות חכמה תמיד זמינים לענות לכם על כל שאלה, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.