חיפוש

המדריך למשקיע המתחיל לנדל"ן בקפריסין

משקיעים רבים גולשים ברחבי הרשת, כדי לקבל פרטים עדכניים אודות אפשרויות הנדל"ן שמוצעות ברחבי האי קפריסין. המטרה שעומדת מאחורי חיפוש זה היא רכישת נכס מניב שיוביל לביטחון כלכלי. מדריך זה עולה לאתר, כדי להציג בפני המשקיעים המתחילים את המידע הרלוונטי שיוביל לרכישה נכונה מכל הבחינות. הישארו כאן ותגלו מה עליכם לדעת בהקשר זה? ואיך תבצעו את הבחירה המתאימה לכיס שלכם?

 

הקדמה – תכירו בין שתי הישויות של קפריסין

אי אפשר לעסוק ברכישת נדל"ן בקפריסין, מבלי להציג את החלוקה של האי. זו העת לגלות שיש את קפריסין הטורקית שנמצאת בחלקו הצפוני של האי. החלק הנותר נקרא קפריסין היוונית שמתפרס על פני 63% משטח האי. בחרנו לפתוח את המדריך בהצגת עובדה זו, כדי שתדעו שיש הבדל בין השניים והוא נוגע לתחום התיירות והמיסוי. תמקד כעת בתחום התיירות ונציין שקפריסין היוונית נחשבת למפותחת יותר מבחינה תיירותית. נדגיש שהנדל"ן בקפריסין הטורקית צפוי להיות זול יותר, אך לא בטוח שהוא ישתלם לכם, משום שהוא נחשב לפחות תיירותי.

רכישת נדל_ן

 

המיסוי בקפריסין

אם אתם חושבים לעשות את הצעד ולבצע השקעת נדלן בקפריסין, עליכם לדעת שמדיניות המיסוי בקפריסין הטורקית מחייבת תשלומי מס על עמלת עורך דין (שעשויה לעלות מעל ל – 1000 פאונד אנגלי), דמי רישום בממשלה, מע"מ בגובה 5%, מס שנתי ועוד. מומחים בתחום הנדל"ן ימליצו לבחור בצד היווני של האי, משום שזה מאפשר לשלם מיסים נמוכים יותר.

 

קבלת תושבות קפריסאית

אחת הסיבות הנפוצות שגורמות לנהירה לקפריסין נוגעת לקבלת התושבות הקפריסאית. זו ההזדמנות לגלות שתוכלו לקבל תושבות (גם אם לא תגורו על האי). חשוב לציין שהדבר מותנה בעמידה בפרטים הבאים:

  • אתם מעל גיל 25
  • אין לכם עבר פלילי
  • הנכס שתרכשו עולה מעל ל – 300 אלף יורו

 

חשוב לציין שתושבות זו רלוונטית לא רק לכם, אלא גם לבן או בת הזוג והילדים שלכם.

השקעת נדל_ן

 

טיפ לסיום – כך תבחרו את הנכס המתאים

רכישת נכס בקפריסין זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתהליך שמחייב היכרות עם סוגי הנכסים הקיימים באי והמיקומים ה"חמים". זו ההזדמנות לגלות לכם שתצטרכו לפנות לחברה מקצועית שמכירה את קפריסין כמו את כף ידה. שכן, זו תציג בפניכם את הנכס המתאים לכם ביותר, בהתאם לפרמטרים שתציגו בפניה מראש. מדובר למשל בתקציב שלכם, הסיבה שלשמה אתם מתעניינים ברכש (לצורך השקעה או מגורים) ועוד.

 

השורה התחתונה

כל משקיע מתחיל בקפריסין צריך להכיר ב – 4 הדברים שהוצגו לעיל. בשלב זה יש בידיכם את האינפורמציה הבסיסית, כך שנותר לכם רק ליצור קשר עם חברה שמכירה באי מקרוב. נאחל בהזדמנות זו שתבצעו את הפנייה לחברה מומלצת, כדי שתוכלו להחזיק תוך זמן קצר בנכס מניב שיקנה לכם ביטחון כלכלי למשך זמן רב.

קבלת תושבות קפריסאית

אולי יעניין אותך גם