חיפוש

המדריך לבחירת רואה חשבון מקצועי

כל עסק צריך שיהיה מישהו מיומן שינהל את ספרי הנהלת החשבונות שלו כמו שהחוק מחייב. בעל עסק שאכפת לו מהצלחת העסק, ידאג שזה לא יהיה סתם איש מקצוע, אלא איש מקצוע עם המלצות, עם מומחיות בתחום הספציפי ועם ידע שיחסוך הוצאות לעסק. הפעם, כתבנו לכם את המדריך לבחירת רואה חשבון מקצועי.  בתור בעלי עסקים שאכפת להם מהעסק שהקימו, אל תפספסו את הכתבה הזו!

 

איך בוחרים רואה חשבון לעסק?

בחירת רואה החשבון המתאים לעסק שלכם היא החלטה קריטית בעלת השפעה משמעותית על הניהול הפיננסי ועל הצלחת העסק. אז מה חשוב לבחון בבחירת רו"ח?

 

הסמכה מקצועית

לשמחתנו, שוק רואי החשבון בישראל הוא לא פרוץ ומי שמציג את עצמו כרואה חשבון בישראל, חייב להיות אחד שלמד את המקצוע ועבר בהצלחה את הבחינות. וודאו שיש לרואה החשבון אליו אתם פונים רישיונות וחברות בארגוני ראיית חשבון מקצועיים.

מקצועי

ניסיון בעיסוק שלכם

חפשו רואה חשבון עם ניסיון בענף הספציפי בו אתם עוסקים. היכרות עם הניואנסים והתקנות של המגזר העסקי אליו אתם משתייכים, תהיה בעלת ערך רב במתן ייעוץ פיננסי מדויק וספציפי לענף. עוסקים במסחר בקריפטו? אל תוותרו על רואה חשבון מתמחה בקריפטו.

 

שירותים מוצעים

הגדירו בצורה ברורה את השירותים שאתם צריכים, בין אם זה הנהלת חשבונות בסיסית, דיווחים שוטפים לרשויות המס, תכנון פיננסי או ניתוח פיננסי מורכב יותר. בחרו רואה חשבון ששירותיו מתאימים לצרכים ולמטרות הספציפיות של העסק שלכם.

 

שירות ואדיבות

תקשורת אפקטיבית חיונית בכל קשר עסקי. בחרו רואה חשבון שיוכל להסביר לכם מושגים פיננסיים מורכבים, כזה שלא תרגישו טרחנים כשאתם רוצים לקבל מידע נוסף. בדקו את רמת השירות המוצע, האם מדובר במשרד המציע שירות אדיב? מה סוג התקשורת עם רואה החשבון?

שירותים מוצעים

נגישות ומיקום

אין ספק כי רואה חשבון בקרבת מקום לעסק לכם, עשוי להועיל לפגישות פנים אל פנים ולהבנה מעמיקה יותר של הפעילות העסקית הקיימת. אך כיום, ההמלצה היא לא להתעכב על מיקום, חשוב חלשים דגש דווקא על מקצועיות. פגישות תוכלו לנהל בווידאו, תוכלו לתקשר מרחוק בקלות, השאלה היא מה רמת השירות והתקשורת. אם אתם גרים בראשון לציון, אתם יכולים להיעזר בשירותי רואה חשבון מראשון, ואתם גם יכולים לפנות אל רואה חשבון בבאר שבע ולקבל מענה מקצועי ויעיל.

 

גמישות לעסקים בצמיחה

קחו בחשבון את יכולתו של רואה החשבון לספק מענה עם העסק שלכם במגמת צמיחה. בחרו מישהו שיכול להגדיל את השירותים שלו ככל שהעסק שלכם מתרחב ואתם צריכים מענה רב יותר.

 

לקוחות ממליצים

אל תהססו לשאול עמיתים אחרים בענף בו אתם עוסקים על רואה החשבון שלהם לקבלת המלצות. תוכלו להיכנס לגוגל ולקרוא ביקורות כדי להתרשם מחוויות הלקוחות.

 

תכל'ס

בבחירת רואה חשבון חשוב לבדוק את מגוון הנקודות, אך בסופו של דבר לכל אחד סולם עדיפויות משלו בבחירת אנשי מקצוע. אל תזלזלו באינסטינקטים שלכם בעת בחירת רואה חשבון.

יכולתו של רואה החשבון

אולי יעניין אותך גם