הכירו את ביטוח הבית המשותף

רבים מאיתנו מסתפקים בביטוח דירה בסיסי בלבד, מכיוון שאיננו מכירים את פוליסת הביטוח לבית משותף. במידה והנכם מתגוררים בבניין מגורים, כדאי לכם להכיר את הפוליסה הזו – שתכסה אתכם מפני נזקים שעלולים להיגרם בחללים המשותפים בבניין המגורים שלכם.

פוליסת בית משותף נועדה לבנייני מגורים ודיירים שמבקשים לבטח את האזורים המשותפים בבניין. הבניין צריך להיות בעל שלוש קומות ומעלה והפוליסה נועדה לבטח כל אזור משותף שנמצא מחוץ לגבולות דירת המגורים של הדייר. קיימים סיכונים רבים אליהם יכולים להיחשף דיירי הבניין, ועל כן כדי להימנע מאסונות והוצאות כלכליות כבדות – פוליסת ביטוח בית משותף נועדה לכסות את הדיירים על כל מקרה שעלול לקרות בחלל המשותף.

 

למי ביטוח בית משותף מיועד?

פוליסת ביטוח בית משותף מיועדת לדיירים המתגוררים בבניין מגורים מרובה דירות. ביטוח דירה הוא מושג מוכר, כמעט אין מי שלא רכש ביטוח דירה אשר נועד לכסות נזקים שיכולים להיגרם למבנה ולתכולת דירתו.

אבל במידה ואנו מתגוררים בבניין מגורים, אנו למעשה חשופים לנזקים רבים שיכולים להיגרם דווקא בחללים שמחוץ לגבולות הדירה – הלא הם החללים המשותפים של הבניין, בהם יש מתקנים רבים שכל אחת מדירות הבניין תלויה במידה כזו או אחרת, לדוגמא – המעלית, ארונות החשמל ועוד.

בנוסף, בבניינים רבים יש לובי כניסה – בו יכול להימצא רכוש השייך לבניין, לדוגמא – ספות, עציצים ועוד. ביטוח בית משותף יכול לכסות גם מקרים של גניבות ופריצות לתחום הבניין.

למי ביטוח בית משותף מיועד?

למה כדאי לרכוש פוליסת ביטוח בית משותף?

כפי שציינו קודם, פוליסת ביטוח לבית משותף מיועדת לכיסוי נזקים שעלולים לקרות בחללים המשותפים של בניין המגורים – לרבות סיכוני אש, התפוצצות, דליפות במערכות החימום של הבניין, ארונות חשמל, חדרי מדרגות, מעלית, לובי כניסה ועוד.

בכל האזורים הללו, דיירי הבניין למעשה חשופים לנזקים – גדולים וקטנים, שעלולים לגרום להוצאות כספיות גדולות מאוד ואף לסכנת חיים. פוליסת ביטוח בית משותף נועדה לכסות את הדיירים גם מפני מקרים של פריצות וגניבות, שכן במקרים כאלו וללא ביטוח – מי שיישא בתוצאות מקרי גניבה ופריצה הם כמובן דיירי הבניין.

על כן, מעבר לביטוח דירה – פוליסת ביטוח בית משותף היא פוליסת ביטוח כדאית מאוד שתגן עליכם מכל מקרה שלא עלול לקרות, מוטב להיזהר ולהיות חכמים ולהימנע ממקרים בהם דיירי הבניין יצטרכו לשאת בהוצאות כלכליות גבוהות שאינם יכולים לעמוד בהן.

חשוב לציין שבתוך פוליסת ביטוח בית משותף קיימים סעיפי ביטוח רבים שניתן לבחור מתוכם, כדאי להיוועץ עם חברת הביטוח ולהתאים את הפוליסה לצרכי הבניין בו אתם מתגוררים, שכן לא כל בניין יכול להסתפק בפוליסה בסיסית, אך כל בניין כן בהכרח צריך פוליסת ביטוח בית משותף – מעבר לביטוח דירה בסיסי לכל דייר.

 

הכירו את ביטוח הבית המשותף

אולי יעניין אותך גם