הטלפון נגנב מהבית – האם ביטוח דירה מכסה זאת?

הרכוש הפרטי הוא הרבה יותר מאשר סתם חפצים, מדובר באחד הגורמים המרכזיים המגדירים את המושג בית.

כאשר אחד מהפריטים נגנב מבית המגורים, הפגיעה היא הרבה יותר מכלכלית. מדובר בפגיעה רגשית, ובפגיעה בתחושת הביטחון אשר קשה מאוד להתגבר עליה.

במאמר זה נסקור את הטיפול האפשרי של ביטוח דירה במקרה של גניבת טלפון מהבית, ומה קובע את גבולות הכיסוי.

 

ביטוח דירה מורכב מביטוח מבנה וביטוח תכולה

כאשר מדובר על בחירת ביטוח דירה השוואת מחירים היא לעיתים קרובות הדבר הראשון שעושים. חשוב מאוד להבין, שלצד השוואת המחירים, שהיא אכן חשובה לצורך הבחירה, יש לנסות להבין לעומק גם את פירוט הפוליסה אשר מציעות החברות השונות. חלק מחבילות הביטוח הן חבילות אשר נמצאות בפיקוח ממשלתי, ומציעות שירותים קבועים. עם זאת, יתכן מאוד שלצד השירותים הקבועים בחוק, חברות הביטוח השונות יוסיפו כיסויים נוספים ומורכבים יותר, במטרה לקרוץ לקהל לקוחות גדול כמה שיותר. ביטוח דירה סטנדרטי, מורכב מביטוח מבנה, ומביטוח תכולה. ביטוח המבנה, נועד לשמור על מבנה הבית עצמו. הוא יכסה אתכם במקרים של אסון ותאונות גדולות, שיצריכו שיפוצים מקיפים בנכס. ביטוח התכולה לעומת זאת, שומר על הפריטים הנמצאים בבית. פריטים אלו כוללים בין השאר גם את הטלפון שלכם, וגם את כלל מכשירי החשמל והריהוט. .

 

האם משנה של מי הטלפון שנגנב?

ביטוח התכולה נועד לשמור על כמות פריטים קבועה מראש. אם תוסיפו לרכוש שלכם גם פריטים יקרים במיוחד, אשר יעלו את הסיכון לחברת הביטוח, העלות של הכיסוי החודשי צפויה להשתנות. לכן, כאשר מדובר על הטלפון שלכם, אשר היה ברור לכל הצדדים המעורבים שימצא בדירה בעת חתימת חוזה הביטוח, אתם אכן צפויים לקבל פיצוי. כאשר מדובר על טלפון של אורחים, או של עובדי ניקיון ומטבח, הסיפור הופך להיות מורכב יותר. באופן כללי, אם מדובר על עובד קבוע אשר מגיע אל הבית, יתכן מאוד שהביטוח אכן יכסה על האבדן. אם מדובר על אורח חד פעמי, אשר אינו פוקד את ביתכם באופן קבוע, יתכן והאבדן לא יתקבל בחברת הביטוח, מאחר ולא מדובר על חלק מהתכולה הקבועה של הדירה עצמה.

 

על פי מה ייקבע סכום הפיצוי שתקבלו?

כאמור, הרכוש והפריטים הנמצאים בחלל הבית הם לעיתים קרובות בעלי ערך שהוא הרבה יותר מכלכלי בלבד. לא ניתן להעריך כמה כסף שווה השרשרת שעברה מדור לדור במשפחה, או כיסא הנדנדה של סבא. עם זאת, סכום הפיצוי מחברת הביטוח נקבע על פי אומדן שרירותי של שווי הפריט שאבד. חברת הביטוח מחויבת לדאוג להחזר כספי שיאפשר לכם להצטייד בפריט שווה ערך לטלפון שנגנב, כאשר ערכו הוא בשעת הגניבה עצמה, ולא במצבו המקורי, כדי לא לעודד תביעות ובקשות פיצוי במרמה כדי לקבל כסף לרכישת פלאפון חדש.

 

מכישר סלולרי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ביטוח ראשית
כללי
הר ביטוח – שאלות תשובות

מאז נכנס לשימוש הר הביטוח רבים נתקלים בשאלות לגבי אופן התהליך. כל הפרטים במדריך הבא. מהו הר ביטוח? הר ביטוח הינו אתר של שוק ההון אשר נועד לעשות סדר בביטוחים

מיבנה הרוס
ביטוחים
לפני שרצים לעשות ביטוח מבנה

אם יש משהו שמשותף כמעט לכל האנשים שחיים בעידן המודרני, זו העובדה שלכולנו יש אינספור ביטוחים שונים. אנחנו עושים ביטוח נסיעות, ביטוח חיים ועוד הרבה ביטוחים אחרים והכול במטרה אחת:

החזר מס שבח
כללי
החזר מס שבח

מוכרים רבים אשר ביצעו עסקת נדל"ן אינם מודעים לכך שהם יכולים לקבל החזר בגין המס אשר שולם. כיצד נדע האם אנו זכאים וע"פ אילו פרמטרים זה נקבע? כל הפרטים. מס

מעוניינים ליצור איתנו קשר ?

בצאפארי – בלוג בנושא החזרי מס, משכנתאות, כלכלה וצרכנות חכמה תמיד זמינים לענות לכם על כל שאלה, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.