הטלפון נגנב מהבית – האם ביטוח דירה מכסה זאת?

הרכוש הפרטי הוא הרבה יותר מאשר סתם חפצים, מדובר באחד הגורמים המרכזיים המגדירים את המושג בית.

כאשר אחד מהפריטים נגנב מבית המגורים, הפגיעה היא הרבה יותר מכלכלית. מדובר בפגיעה רגשית, ובפגיעה בתחושת הביטחון אשר קשה מאוד להתגבר עליה.

במאמר זה נסקור את הטיפול האפשרי של ביטוח דירה במקרה של גניבת טלפון מהבית, ומה קובע את גבולות הכיסוי.

 

ביטוח דירה מורכב מביטוח מבנה וביטוח תכולה

כאשר מדובר על בחירת ביטוח דירה השוואת מחירים היא לעיתים קרובות הדבר הראשון שעושים. חשוב מאוד להבין, שלצד השוואת המחירים, שהיא אכן חשובה לצורך הבחירה, יש לנסות להבין לעומק גם את פירוט הפוליסה אשר מציעות החברות השונות. חלק מחבילות הביטוח הן חבילות אשר נמצאות בפיקוח ממשלתי, ומציעות שירותים קבועים. עם זאת, יתכן מאוד שלצד השירותים הקבועים בחוק, חברות הביטוח השונות יוסיפו כיסויים נוספים ומורכבים יותר, במטרה לקרוץ לקהל לקוחות גדול כמה שיותר. ביטוח דירה סטנדרטי, מורכב מביטוח מבנה, ומביטוח תכולה. ביטוח המבנה, נועד לשמור על מבנה הבית עצמו. הוא יכסה אתכם במקרים של אסון ותאונות גדולות, שיצריכו שיפוצים מקיפים בנכס. ביטוח התכולה לעומת זאת, שומר על הפריטים הנמצאים בבית. פריטים אלו כוללים בין השאר גם את הטלפון שלכם, וגם את כלל מכשירי החשמל והריהוט. .

 

האם משנה של מי הטלפון שנגנב?

ביטוח התכולה נועד לשמור על כמות פריטים קבועה מראש. אם תוסיפו לרכוש שלכם גם פריטים יקרים במיוחד, אשר יעלו את הסיכון לחברת הביטוח, העלות של הכיסוי החודשי צפויה להשתנות. לכן, כאשר מדובר על הטלפון שלכם, אשר היה ברור לכל הצדדים המעורבים שימצא בדירה בעת חתימת חוזה הביטוח, אתם אכן צפויים לקבל פיצוי. כאשר מדובר על טלפון של אורחים, או של עובדי ניקיון ומטבח, הסיפור הופך להיות מורכב יותר. באופן כללי, אם מדובר על עובד קבוע אשר מגיע אל הבית, יתכן מאוד שהביטוח אכן יכסה על האבדן. אם מדובר על אורח חד פעמי, אשר אינו פוקד את ביתכם באופן קבוע, יתכן והאבדן לא יתקבל בחברת הביטוח, מאחר ולא מדובר על חלק מהתכולה הקבועה של הדירה עצמה.

 

על פי מה ייקבע סכום הפיצוי שתקבלו?

כאמור, הרכוש והפריטים הנמצאים בחלל הבית הם לעיתים קרובות בעלי ערך שהוא הרבה יותר מכלכלי בלבד. לא ניתן להעריך כמה כסף שווה השרשרת שעברה מדור לדור במשפחה, או כיסא הנדנדה של סבא. עם זאת, סכום הפיצוי מחברת הביטוח נקבע על פי אומדן שרירותי של שווי הפריט שאבד. חברת הביטוח מחויבת לדאוג להחזר כספי שיאפשר לכם להצטייד בפריט שווה ערך לטלפון שנגנב, כאשר ערכו הוא בשעת הגניבה עצמה, ולא במצבו המקורי, כדי לא לעודד תביעות ובקשות פיצוי במרמה כדי לקבל כסף לרכישת פלאפון חדש.

 

מכישר סלולרי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חלל עבודה
כללי
איפה כדאי להשכיר משרד?

שאלת השאלות – איפה כדאי לשכור משרד? האם השכרת משרדים בתל אביב תהיה עדיפה על השכרת משרד ברמת גן? ומה לגבי פתח תקווה, האם כדאי לשכור בה משרד? הנה כל

כסף ובית
משכנתאות
איך לקבל משכנתא עם BDI שלילי

BDI שלילי הוא מושג חשוב ומשמעותי עבור אנשים המבקשים לקבל משכנתא או הלוואה.  משמעות המושג הוא: מידע עסקי ישראל. הכוונה למידע גדול על אנשים, חברות או ארגונים והוא משמש כעזר

מיסים
החזרי מס למשפחות יחידניות

בשנים האחרונות אנחנו רואים שכל הקונספט של משפחה השתנה לגמרי. אם בעבר משפחה הייתה אימא, אבא ושני ילדים, הרי שהיום הדברים שונים ואנחנו יכולים לראות לא מעט משפחות של הורים

מעוניינים ליצור איתנו קשר ?

בצאפארי – בלוג בנושא החזרי מס, משכנתאות, כלכלה וצרכנות חכמה תמיד זמינים לענות לכם על כל שאלה, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.