חיפוש
חיפוש

החשיבות העצומה שבבדיקת חדירות

בעשור האחרון עלתה הפעילות בתחום הדיגיטאלי בארגונים, עסקים וחברות שונות. עם הגברת הפעילות עלו גם הסיכונים שבעבודה בסביבה דיגיטאלית – פרצות אבטחה, גניבת מידע וכדומה. במאמר הבא נפרט מדוע בדיקת חדירות יכולה להציל את העסק שלך מהמתקפה הבאה במרחב הדיגיטלי

 

הסיכונים של עבודה במרחב הדיגיטלי

במציאות של היום, בה רוב החברות והעסקים מתנהלים במרחב הדיגיטלי דרך אימיילים, אתרים, אפליקציות ותוכנות ניהול שונות – קיים סיכון גבוה לביצוע פשעים ופגיעה בעסקים במרחב הדיגיטלי. חברות רבות נפלו קורבן להאקרים שהפיצו מידע וגרמו לקריסתה של החברה ולהפסדי ענק.

למרבה המזל, בעולם הדיגיטלי קיימות גם חברות להגנה מפני האקרים. חברות אלה עורכות בדיקות חדירות ובדיקות נוספות, שעוזרות לאתר פרצות אבטחה במערכות החברה וכך מונעות חדירה ותקיפה.

בדיקת חדירות

אבטחת מידע

בדיקת חדירות היא חלק מתחום אבטחת מידע אשר נועד להגן על חברות וארגונים מכלל הסיכונים שפירטנו. תחום אבטחת המידע הוא תחום רחב מאוד אשר מספק לארגונים בדיקות על בסיס קבוע במרחב הדיגיטלי, ע״י תרחישים של חדירה למערכות המידע וחיקוי של תוקף חיצוני. אבטחת המידע שומרת כך שלא יהיה ניתן לפגוע במידע של החברה, לשבש את המידע, לשכפל או להשמיד אותו.

 

המטרה של בדיקת חדירות

המטרה של בדיקת חדירות היא בדיקת היתכנות מתקפות, הרכבה של מתקפה מכמה מוקדים, זיהוי חולשות של מערך המידע, הערכת הנזק שיכול להיגרם כתוצאה מתקיפה, בדיקת מערך ההגנה של החברה בתחום התקיפה נגדית ושיפור מערך האבטחה של החברה. צוות אבטחת המידע יבדוק את הפגיעות של החברה, ויתכנן אסטרטגיה עתידית למניעה בהתאם לגודל הסיכון ולתקציב הארגון.

בדיקת חדירות

מה נעשה בבדיקת חדירות?

גופים רבים החליטו להשקיע בנושא אבטחת המידע של החברה שלהן ולנקוט באמצעי זהירות מהפגיעה הבאה. בבדיקת חדירות חברת אבטחת המידע מדמה פעילות של האקר, ובסיומה מדווחת ללקוח בעזרת דו״ח על פרצות האבטחה שקיימות אצלו במערכת. במידה והלקוח מעוניין, החברה יכולה גם לבצע את התיקונים במערכת ולשפר את אבטחת המידע שלה.

 

איך ניתן להגן מעבר לבדיקת חדירות?

לאחר שנעשתה בדיקת חדירות אשר מדמה תקיפה, וחברת האבטחה מעדכנת בדו״ח מפורט ללקוח על כל פרצות האבטחה ועל התיקונים שיש לעשות, השלב הבא הוא תיקון של כל הפגיעות והחולשות של המערכת.

בשלב זה, חברות רבות מציעות גם שירות משלים אשר במסגרתו קיימת שמירה על המידע אשר מתריעה בזמן אמת כאשר קיימת תקיפה ומונעת אותה. חברות בעלות סיכון גבוה יכולות לקבל גם שירות ליווי, אשר מייעץ ומלווה את הארגון בתחום אבטחת המידע באופן קבוע.

בשנים האחרונות עלתה כמות הפריצות של האקרים למרחב הדיגיטלי של חברות גדולות, מה שגרם לקריסות, הפסדים ופשיטות רגל בארץ ובעולם. הצעד הנכון בכל חברה הוא הקדמת תרופה למכה וצמצום הסיכוי לאובדן כספי, נטישת לקוחות ופגיעה במוניטין החברה.

בדיקת חדירות

אולי יעניין אותך גם