מה ההבדל בין ניהול בניין מסחרי לבניין מגורים

קיימות חברות שונות של ניהול לבניינים, כאלה העוסקות בבנייני מגורים וכאלה במסחריים.

מה ההבדל העיקרי בין השתיים? על כך ועוד אתם מוזמנים לקרוא בכתבה שלפניכם.

 

מה הכוונה בניהול של בניין

במידה ותרצו להיות ראש שקט בנוגע לבניין המגורים שלכם או לבניין מסחרי בו אתם עובדים ואף לגבי בניין שקיים ברשותכם, תוכלו להיעזר בשירות של חברת ניהול בניינים. חברות מסוג זה דואגות לכלל הדברים בבניין, החל מתשתיות ושיפוצים ואחזקה ועד ניהול ולקיחת אחריות על הנושא התקציבי וההוצאות והכספים של דיירי הבניין. כל חברה מציע שירות קצת אחר ודורשת על כך סכום כספי שרואה לנכון.

 

חברות ניהול של בנייני מגורים

אלו חברות העוסקות בניהול של בניינים עם דירות למגורים. חברות אלה דואגות לכלל הצרכים של דיירי הבניין ולתפקוד של תקין של המבנה עצמו. בין היתר החברה דואגות לניהול של הניקיון, חניוני הבניין, תשלומים, במידה ויש חדר כושר ובריכה, תחזוקה שוטפת, שיפוצים במידת הצורך בהם נכלל גם צביעה של המבנה ועוד. החברה עובדת עם בעלי מקצוע בתחומים הנדרשים ודואגת לתיווך. בנוסף, בקשר עם חברות פיקוח בניה אם נדרש לעשות שינוי במבנה.

 

חברות ניהול של בניינים מסחריים

ראשית, נגדיר כי בניינים מסחריים עשויים להיות קניונים, מבנה עם מספר בתי עסק, מרכזי חנויות, משרדים ועוד. חברה המתמחה בניהול של בניין מסוג זה דואגת לשירותי ניקיון עבור הבניין, חברות אבטחה, אחזקה של המבנה ושמירה על איכותו והמראה שלו ועוד. חברה כזו תדאג שהבניין יפעל כמו שצריך מבחינת התשתיות שלו, לדוגמא, החניונים, מעליות, מדרגות נעות ועוד.

 

ההבדל בין חברות הניהול

כיוון ובניין מסחרי הוא ציבורי ובכל יום עשויים לבקר בו מאות עד אלפי אנשים, יש לדאוג לו בצורה שונה מאשר לבניין מגורים. מאפייני הבניינים עשויים להיות דומים אך שונים, כך לדוגמא ייתכן ובשני הבניינים תהיה גינה בכניסה אך היא כנראה תהיה שונה ותזדקק לאחזקה וטיפול אחר. כמו כן, שירותי ניקיון בבניין מסחרי דורשים יותר אנשי צוות לעומת בניין מגורים. בנוסף, בבניין מסחרי לרוב יש מדרגות נעות מה שלא ניתן למצאו בבניין מגורים.

 

היתרונות של ניהול בניין

בין אם מדובר בבניין מגורים או בכזה מסחרי, כדאי לחשוב על האפשרות של סיוע חברת ניהול לבניין. כיוון ולרוב בבניין צריכה להיות תחזוקה באופן יום יומי, חברה שמתמחה בזה תוכל להקל עליכם. תוכלו להרוויח יעילות וחיסכון כספי כאשר החברה עצמה תשכור את אנשי המקצוע המתאימים עבור הבניין.

 

בסיכומו של דבר

בניינים זקוקים לאחזקה וניהול, בין אם מדובר בכאלה מסחריים ובין אם במגורים. על כן, קיימות חברות המתעסקות בתחום ומסייעות לשמור על הבניינים ולנהל אותם מבחינה כספית, ארגונית, תשתית ועוד. ההבדלים בין כאלה למסחריים למגורים הם בעיקר נובעים מהגודל של הבניין ומכמות האנשים בו.

שואב

 

 

אולי יעניין אותך גם