חיפוש

3 הדברים שצריך לדעת בעת פתיחת עסק

פתיחה של עסק היא עניין מורכב, שדורש מכם היכרות עם עולם חדש שעד עתה לא הייתם חלק ממנו. העולם העסקי מפגיש אותנו עם רשויות במדינה שבתור שכירים אין לנו כל כך ממשק איתם, ולכן חשוב שעוד לפני הפתיחה של העסק תכירו היטב את הרשויות הללו. אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בכל הדברים החשובים שאותם צריך לדעת עוד לפני שפותחים את העסק.

 

פתיחת עסק

פתיחת עסק היא עניין שמלווה בהרבה מאוד ביורוקרטיה. הסיבה לכך היא שברגע שאתם מחזיקים בעסק במדינה, היחס אל העסק שלכם הוא בתור ישות עצמאית, ולכן הטיפול בענייני העסק השוטפים נעשה מול רשויות שלא תמיד אנחנו בתור אזרחים רגילים לעבוד מולן. אביב ברישוי כאן כדי לעשות לכם סדר בכל הדברים החשובים שאותם אתם צריכים לדעת בתור בעלים של עסק.

 

רישיונות

כדי שתוכלו לפתוח עסק, אתם זקוקים קודם כל לקבלת רישיון לעסק שלכם. הרישיון הבסיסי נועד לאפשר לכם להחזיק חשבון עסקי, לקבל הטבות שרלוונטיות לבעלי עסקים ועוד. בשלב הזה יהיה עליכם לפרט את כל הנתונים הרלוונטיים ביחס לעסק שלכם, כמו בעל העסק, כתובת, מספר חשבון וכיו"ב.

אחרי שקיבלתם רישיון לעסק, ישנם מקרים שבהם אתם צריכים לקבל רישיון לעסוק בתחום מסוים. בתחומים שבהם המדינה רגולציה, הרשויות השונות יצטרכו לוודא שאתם עומדים בתנאים שאותם הרגולטור הציב, ורק אז תוכלו לקבל רישיון להפעיל את העסק שלכם ולהעניק שירותים.

 

תשלומי מס

בתור בעלי עסקים אתם הולכים להכיר היטב את רשויות המס. אם בתור שכירים כל מה שידעתם על מס הכנסה זה שורה בתלוש המשכורת, כעת מס הכנסה הולך להיות אחד הדברים המרכזיים ביותר בעסק שלכם. עליכם לנהל רישום קפדני על ההוצאות וההכנסות שלכם, כדי שתשלום המס שלכם יהיה מצד אחד מדויק ומצד שני כמה שיותר נמוך.

בעלי עסקים נדרשים כמובן לבצע את העסקאות שלהם תוך כדי תשלום מע"מ, דבר שאותו אתם צריכים לקחת בחשבון כבר בשלב הראשון כדי לקבוע מחירים בהתאם למס הזה. כמו כן, תשלום הארנונה של בעלי עסקים הוא גבוה יותר, וכדאי שתהיו ערוכים לכך.

 

העסקת עובדים

הדבר האחרון שאותו כדאי לדעת הוא ביחס להעסקת עובדים. במידה והעסק שלכם מעסיק עובדים אתם צריכים לדעת שאתם מחויבים לשלם ביטח לאומי על העובדים שלכם, להפריש להם פנסיה ולדאוג להם לכל התנאים הסוציאליים כפי שהחוק מחייב אתכם כמעסיקים.

 

לסיכום

העולם העסקי דורש מכם להתמודד עם הרבה מאוד עניינים רשמיים. כדי שתוכלו להתמודד עם הדברים האלו בצורה המוצלחת אספנו עבורכם את המידע הרלוונטי לזמן של פתיחת העסק. המפתח להצלחה מול הגופים הללו זה להבין כבר בהתחלה כיצד לעבוד מולם. בנוסף, מומלץ לקחת את שירותיו של איש מקצוע שיוכל להעניק לכם מהניסיון שלו בשלבים הראשונים של פתיחת העסק.

מחשבון

 

אולי יעניין אותך גם