האם ביטוח משכנתא הוא חובה?

ביטוח משכנתא הוא סוג של פוליסת ביטוח שנועדה להגן על המלווה במקרה של כשל של הלווה בתשלומי המשכנתא שלו. ביטוח משכנתא נתפס לפעמים כעלות נוספת להלוואה שלכם, אבל זו בהחלט יכולה להיות הוצאה הכרחית אם אינכם יכול לשלם מקדמה גדולה על הלוואת דירה. במקרים מסוימים, ביטוח משכנתא הוא חובה, וחשוב להבין מתי הוא נדרש ומדוע.

 

מתי חובה לבצע ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא נדרש בדרך כלל כאשר הלווה משלם מקדמה של פחות מ-25% ממחיר הרכישה של הבית. סוג זה של ביטוח מכונה בדרך כלל ביטוח משכנתא פרטית. עלות פוליסת הביטוח משתנה בהתאם לגודל המקדמה, יחס הלוואה לערך, ציון האשראי של הלווה וגורמים נוספים.

ביטוח משכנתא

ערבות למשכנתא

סוג אחר של ביטוח משכנתא, המכונה ביטוח ערבות למשכנתא, נדרש לרוב כאשר ללווה יש פחות מ-25% הון עצמי של הבית. ביטוח מסוג זה מספק הגנה למלווה (לבנק למעשה) במקרה שהלווה לא יעמוד בהלוואה. סוג זה של ביטוח נדרש בדרך כלל עבור הלוואות בעלות הלוואות גבוהות, כנראה שתדרשו גם בביטוח חיים בנוסף לביטוח המשכנתא.

 

מדוע יש צורך בביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא הכרחי מכיוון שהוא מסייע להגן על המלווה מפני הפסדים אם הלווה לא יעמוד בהלוואה. ללא ביטוח משכנתא, המלווה ייאלץ לשאת במלוא עלות ההפסד. ללווים שאינם מסוגלים לשלם מקדמה גדולה, ביטוח המשכנתא מאפשר להם לקבל איזור מהבנק ועל כן לרכוש דירה באמצעות הפחתת התשלומים החודשיים. ללא ביטוח משכנתא, הלווים יצטרכו לחסוך מקדמה גדולה בהרבה על מנת לקבל הלוואה.

ביטוח משכנתא

מסייע גם לכם

ביטוח משכנתא גם עוזר להפחית את הסיכון עבור המלווים. על ידי דרישת ביטוח משכנתא, המלווים יכולים להציע הלוואות ללווים שעלולים להיחשב מסוכנים מדי. רכישת ביטוח המשכנתא מקלה על הלווים לקבל את המימון שהם צריכים לרכישת דירה.

 

3 צעדים לפני רכישת ביטוח

  1. חפשו את התעריפים הטובים ביותר: מלווים וחברות ביטוח שונות עשויות להציע פרמיות שונות לביטוח משכנתא, לכן הקפידו לחפש את התעריפים הטובים ביותר.
  2. חשבו את הפרמיה שלכם: פרמיית ביטוח המשכנתא שלכם מחושבת בדרך כלל על אחוז מסכום ההלוואה הכולל.
  3. קראו את האותיות הקטנות: ודאו שאתם מבינים כל עמלות ועלויות הקשורות לפוליסת ביטוח המשכנתא שלכם.

 

אז מה היה לנו כאן?

לסיכום, ביטוח משכנתא הוא הוצאה הכרחית לרוכשי דירות שאינם מסוגלים לשלם מקדמה גדולה. ביטוח זה נדרש בדרך כלל כאשר הלווה משלם מקדמה של פחות מ-25%, ובמקרים מסוימים, ביטוח זה נדרש גם עבור תשלומים גדולים יותר. ביטוח משכנתא עוזר להגן על המלווה במקרה של ברירת מחדל של הלווה, והוא מאפשר למלווים להציע הלוואות ללווים שאחרת עלולים להיחשב מסוכנים מדי. בהתאם לגודל המקדמה ולגורמים נוספים, עלות ביטוח המשכנתא יכולה להשתנות. בהצלחה!

ביטוח משכנתא

אולי יעניין אותך גם