חיפוש

איך תנהלו נכון את תקציב סדנאות הגיבוש לעובדים

מכל הדרכים הרבות להניע עובדים, בפידבקים מדרבנים, בונוסים גבוהים, דווקא סדנאות גיבוש לעובדים זו הדרך הטובה והמהנה ביותר. ימי גיבוש לאיחוד הצוות, לחוויה כיפית, מקרבת ומעצימה, צריך כמובן להשקיע המון מחשבה. בסופו של דבר ההיבט הכלכלי צריך להיכנס לתמונה, ובכדי שהכל יתנהל טוב, צריך להשקיע זמן ומחשבה בתכנון, אז בואו ונדייק לכם איך גם אתם יכולים לנהל את נכון.

 

תגדירו מטרה

הדבר הראשון שאתם רוצים לעשות כשאתם מתחילים לתכנן סדנאות גיבוש לעובדים, זה להגדיר מטרה. בדרך הזו אתם יודעים בקלות יותר מה רלוונטי, מה מתאים עבור העובדים ויום הגיבוש שתרצו לעובדים שלכם. אטרקציות לדוגמא יכולות להיות מהנות, אך בדרך כלל המטרה היא פעילות שעושים יחד, בה מכירים אחד את השני ומפתחים תחושת שייכות.

 

עלות נמוכה זה לא בהכרח יעילות נמוכה

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון, זה שיש כל כך הרבה אפשרויות מבחינת פעילויות גיבוש עובדים שיכולות להיות מוצלחות מאוד, ואינן דורשות השקעות ענק. לפעמים עלולים אף ללכת לאיבוד על הוצאת כספים ומפספסים את העיקר. יש המון אפשרויות שיכולות לחסוך כסף ולהיות מאוד מגבשות ואפקטיביות עבור הצוות, מסדנאות, תחרויות ועוד אין סוף.

 

תתכננו היטב

  • כמות המשתתפים – לכל צוות במקום עבודה כזה או אחר, ערבוב אנשים כאלו או אחרים, יש גם צורך באופי אחר של משימות. כשאתם מתכננים את הסדנאות ליום הגיבוש, חשוב לעשות התאמה לאנשים עצמם, כמו לבחור אם לעשות יום כיף משותף לארגון שלם או דווקא לעשות לכל מחלקה ערב גיבוש פרטי, אינטימי יותר, בדרך כלל קבוצות קטנות זה אפקטיבי יותר.
  • עונה – שימו לב גם מתי נערך יום הגיבוש, במזג אוויר אביבי אפשר אולי לעשות את הפעילויות במרחב חיצוני, ובחורף, בימים גשומים, או אפילו חמים מאוד, צריך כמובן לקבוע את הפעילויות בהתאמה לבפנים, ומומלץ עם מיזוג. יש פעילויות מתאימות לכל אחת מהעונות, וחשוב לכלול את זה בהכנות.
  • התאמת גיל ואוכלוסייה – דבר נוסף לשים אליו לב בהכנות, זו ההתאמה לגיל והאוכלוסייה, אם רוב העובדים די באותו גיל יהיה קל לקחת אותם להופעה של אמן או איזו פעילות אקסטרים אם מדובר בצעירים. אם זו קבוצה יותר מעורבת, אולי עדיף ללכת על טיול או פיקניק קליל.

 

דווקא הדברים הפשוטים הכי מוצלחים

יכול להיות שאתם כל כך רוצים להשקיע, לעוף על זה לגמרי ולעשות המון פעילויות והמון הוצאות, ובעצם לנסות להכניס את הרעיונות בבת אחת. אך האמת היא, שיום גיבוש אפקטיבי בדרך יהיה די פשוט, עם פעילויות ממוקדות, איזון בין חשיבה להנאה. אתם רוצים שהצוות יצא מזה מחובר אחד לשני, לא צריך הרבה, בדרך כלל רק כמה רעיונות פשוטים.

 

תזכרו ליהנות

חוץ מהתכנון, התקציב, הסדר, האחריות, קחו רגע נשימה, הדבר הכי חשוב, זה ליהנות, שגם אתם וגם העובדים שלכם יוכלו להשתחרר, להתמסר לחוויה ולהוציא ממנה את המיטב.

מטבעות ושעון

 

אולי יעניין אותך גם