חיפוש

איך תחסכו כסף בקרן הפנסיה לטווח הארוך

קרן הפנסיה היא מה שאמור לאפשר לכם להתקיים בצורה מכובדת גם לאחר שתפרשו מעבודה. הפנסיה היא מכשיר החיסכון החשוב ביותר שלנו, ואצל רוב האנשים גם זה שיש בו הכי הרבה כסף. קרן הפנסיה מתבססת על הפרשה קבועה בכל חודש מהמשכורת שלכם בצירוף סכום כסף שאותו המעביד מפריש. כאן נעזור לכם להבין איך נכון לנהל את קרן הפנסיה שלכם לאורך זמן.

 

השוואת קרנות פנסיה

הדבר הראשון שכדאי לכם לעשות הוא השוואת קרנות פנסיה. הפנסיה היא כלי החיסכון המשמעותי ביותר לרוב האנשים, וחברות הפיננסים השונות לא מוותרות בקלות על לקוחות בתחום הפנסיה, העובדה הזו מאפשרת לכם לנצל את התחרות בין החברות, להשוות בין קרנות הפנסיה השונות ולהגיע לקרן הפנסיה הכי טובה בתנאים שלכם. בהקשר הזה, דמי ניהול הוא נתון חשוב ביותר.

השוואת קרנות פנסיה

הורדת דמי הניהול

דמי הניהול של קרן הפנסיה הם אחוז מסוים שאותו לוקחת החברה שמנהלת לכם את הקרן. האחוז הזה נראה זניח במבט ראשון כיון שהוא ניתן בשברי אחוזים בלבד, אולם בטווח הרחוק הוא יכול להגיע למאות אלפי שקלים ואף יותר מכך. דמי ניהול גבוהים הם עילה מספקת לעבור קרן פנסיה או לבחור בה מלכתחילה. עם זאת, מדובר על נתון גמיש ומיקוח מול החברה בהחלט יכול להוריד אותם.

 

בדיקת הסדר מול מקום העבודה שלכם

אם אתם שכירים שעובדים בחברה גדולה או בשירות הציבורי, לפני שאתם בוחרים קרן פנסיה כדאי לבדוק האם למקום העבודה שלכם יש הסדר עם אחת הקרנות. הסדר כזה יאפשר לכם לקבל קרן פנסיה בתנאים טובים שלא תמיד יופיעו באתרים של חברות הפיננסים השונות. גם כאשר אתם בתוך הסדר כזה אל תוותרו על שיפור של התנאים שלכם.

בדיקת הסדר מול מקום העבודה שלכם

ניהול נכון של רמת הסיכון

כמו כל מכשיר פיננסי שמושקע בשוק ההון, גם בקרן הפנסיה המשוואה של סיכון מול סיכוי נכונה. ככל שתגבירו את רמת הסיכון שבה קרן הפנסיה שלכם מושקעת, כך הסיכוי שלכם להרוויח ממנה יהיה גדול יותר. למרות זאת, ככל שעוברות השנים והזמן שבו נצטרך להשתמש בקרן הפנסיה מתקרב, אנחנו צריכים להוריד את רמת הסיכון כדי לא להיפגע בזמן שבו נפרוש.

מנגד, בגיל צעיר ההמלצה של המומחים היא לקחת סיכון על הכסף שלכם מתוך הבנה שגם במקרה של ירידה השוק יתרן את עצמו, ואתם לא תגיעו לגיל הפרישה לפני שהתיקון הזה יקרה.

 

לסיכום

קרן הפנסיה היא החיסכון החשוב ביותר שיש לכם. בלי קרן פנסיה לא תוכלו להתקיים בכבוד לעת זקנה. לפני שאותם בוחרים קרן פנסיה עליכם להשוות בין כמה קרנות, כאשר אחד הנתונים הכי חשובים שאתם צריכים לבדוק הוא גובה דמי הניהול של הקרן. קחו סיכון מחושב על הכסף שאתם חוסכים, וככל שאתם מתקרבים לגיל הפרישה נסו להוריד את רמת הסיכון שאתם לוקחים.

איך תחסכו כסף בקרן הפנסיה לטווח הארוך

אולי יעניין אותך גם