חיפוש

איך מיתוג עסקי משפיע על הצלחת העסק שלך

אם תסתכלו על מה שאתם לובשים ועל החפצים שמסביבכם, סביר להניח שתראו שם מוצר של מותג כלשהו.

כשזה מגיע לעסקים מצליחים ומוכרים באמת, כאלה ששמם הולך לפניהם, מיתוג העסק הוא חלק לא פחות חשוב, ולעיתים אף יותר חשוב, מאיכות ורמת המוצרים אותם מוכר העסק.

ההליך בו הופכים עסק למותג, נקרא מיתוג עסקי, וכפי שניתן לראות, יש לו השפעה עצומה על הצלחתם של עסקים וחברות רבים ברחבי העולם.

 

מה זה מיתוג עסקי?

מיתוג עסקי, הנקרא גם Branding, הינו הליך פרסומי שנועד להפוך עסק קיים למוכר ומזוהה אצל קהל הלקוחות. לדוגמא, אם אומרים לכם "קוקה-קולה", או שאתם רואים סמל של תפוח אכול, אתם ישר תדעו באיזו חברה מדובר ומה היא מוכרת. העובדה שאתם יודעים את זה, היא תוצאה של הליכי המיתוג המוצלחים והמחושבים של קוקה קולה ואפל.

עם זאת, מיתוג אינו מסתכם רק בשם קליט או לוגו מעוצב היטב, אלא מתבסס בעיקרו על זיהוי העסק שלכם עם ערכים ותכונות מסוימות שהופכות למיוחד ושונה מהעסקים האחרים. אם נסתכל על נתונים יבשים, האייפונים של אפל אינם בהכרח יותר איכותיים וטובים ממכשירי אנדרואיד, אך עצם העובדה שאנו מזהים את הסמל של אפל כסמל סטטוס של איכות ויוקרה, אנו לרוב נעדיף אייפון על פני אנדרואיד אם תינתן לנו בחירה בין שתי האפשרויות.

 

איך מיתוג נכון משפיע על הצלחה עסקית?

בכדי שנוכל להבין טוב יותר איך בדיוק מיתוג עסקי נכון יכול להשפיע על הצלחת העסק שלנו ולהגדיל את הרווחים שלנו, נבחן לעומק כמה קריטריונים שהופכים מוצר רגיל למותג מוכר.

  • הכרה: ראשית, מיתוג נכון באמצעות פרסום איכותי ומדויק, לוגו מעוצב וסלוגן קליט גורם ללקוחות להכיר את העסק שלנו ולזהות אותו גם מבלי לשמוע פרסומות שחוזרות על עצמן ברדיו ובטלוויזיה. כפי שאנו נעדיף להיפגש, לשוחח ולעשות עסקים עם אנשים שאנו מכירים, אנו לרוב נעדיף גם לרכוש מוצרים מעסקים שאנו מכירים.
  • בידול העסק: מיתוג עסקי נכון של העסק או החברה שלכם למעשה גורם לעסק שלכם לבלוט מעל המתחרים ומבדיל אותו מהם. עבודה נכונה תעזור לעסק שלכם מלהיות סתם עוד "חנות למוצרי בית" למשהו שאנשים ידברו עליו בשמו.
  • התמקדות במה שחשוב לכם באמת: אפקט לא פחות חשוב של מיתוג עסקי הוא להזכיר לכם לשם מה פתחתם את העסק מלכתחילה, את החזון שלכם ואיך אתם רוצים שהעסק שלכם יראה ויהיה.
  • הטמעת ערכים: מיתוג העסק שלכם יעזור לכם להטמיע בעסק ובמוצרים שלכם את הערכים שחשובים לכם, ויגרום ללקוחות לזהות ולקשר את שם העסק והמוצרים שלכם עם אותם ערכים.
  • הגדלת המכירות: גם לטווח הארוך וגם לטווח הקצר, מיתוג נכון של העסק שלכם יתרום לפריחה כלכלית והגדלת היקף המכירות והרווחים של העסק שלכם.

 

מדדים

אולי יעניין אותך גם