איך מבטלים בי די אי שלילי

היסטוריית האשראי שלנו משמשת את הבנקים והגופים הפיננסיים השונים לצורך דירוג רמת המסוכנות שלנו כצרכנים. כפועל יוצא מכך, לדירוג שלילי קיימת השפעה מהותית על אפשרויות קבלת אשראי והלוואות שונות בתנאים נוחים ומשתלמים. במידה וקיים לכם דירוג בי די אי שלילי, כדאי שתכירו את האפשרות לביטול ושינוי דירוג האשראי

 

דירוג אשראי – למה הוא נועד?

כרטיסי האשראי הפכו בשנים האחרונות לאופציית התשלום המועדפת על אנשים רבים, כאשר הפעולות השונות שאנחנו מבצעים בכרטיסי האשראי, מתועדות במאגר נתוני אשראי, מאגר עליו מופקדות 3 לשכות אשראי מורשות, הקובעות את דירוג האשראי של הצרכנים בהתאם לפרמטרים שונים – ניצול מסגרת אשראי, ביזור סוגי האשראי, היסטוריית תשלומים ועוד.

דירוג האשראי מהווה למעשה מעין ציון עבור הצרכנים, כשהוא מעיד על היכולות הכלכליות וכושר החזר האשראי שלנו. כך, דירוג אשראי מאפשר לבנקים וגופים פיננסיים שונים לקבל החלטה האם וכיצד להעניק לכם אשראי והלוואות.

 

מה המשמעות של דירוג אשראי שלילי?

דירוג אשראי שלילי מעיד לרוב על רמת מסוכנות גבוהה מבחינת יכולת החזר, כך שהבנקים והגופים הפיננסיים השונים לא ימהרו לתת לכם אשראי והלוואות וגם אם כן, הרי שסביר להניח כי הם יינתנו בתנאים לא אופטימליים.

 

מה זה ביטול בי די אי שלילי?

דירוג האשראי שלנו אמנם נקבע על פי היסטוריית תשלומים ונתוני עבר הנוגעים לשימוש שלנו בכרטיסי האשראי, אך לא מדובר בדירוג קבוע ובלתי משתנה, כאשר באמצעות פעולות לשינוי דירוג אשראי ניתן יהיה לבטל את הבי די אי השלילי ולצאת לדרך כלכלית חדשה.

הפעולות לשינוי דירוג האשראי הן רבות ומגוונות וכרוכות בעיקר בשינוי התנהגות פיננסית. כך לדוגמה, הוכחת תשלומים קבועים וניצול שימוש אשראי עד ל – 30% מהמסגרת, הן בין הפעולות המומלצות והיעילות לשינוי דירוג האשראי.

 

מה ההבדל בין מחיקה לבין תיקון בי די אי?

לעומת תיקון דירוג בי די אי שלילי, היכול להתבצע כאמור באמצעות התנהגות כלכלית אחראית והסרת נתונים שליליים מדו"ח האשראי עם חברה מקצועית ומנוסה בתחום, למחיקה מלאה של דו"ח ריכוז הנתונים שלנו, עלולות להיות השלכות שליליות ביותר ואף לגרום לנזק בלתי הפיך, שכן אף בנק וגוף פיננסי לא יוכל לקבל עליכם מידע מהימן.

 

איך ניתן לדעת מהו דירוג האשראי שלנו?

החשיבות של דירוג אשראי חיובי אינה מוטלת בספק ולפיכך, חשוב לפקוח עין ולעקוב אחר דירוג האשראי שלנו. על מנת לדעת מהו דירוג האשראי שלנו והאם נדרשות פעולות שונות לשיפור דירוג האשראי, תוכלו להזמין עותק של דו"ח אשראי משלושת לשכות האשראי בארץ, כמו גם להזמין דו"ח ריכוז נתונים ממערכת נתוני האשראי.

 

לסיכום

דירוג בי די אי שלילי משפיע על אפשרויות קבלת האשראי והלוואות שונות בתנאים נוחים ומשתלמים, כאשר ניתן לבטל את הדירוג השלילי באמצעות חישוב מסלול מחדש בכל הקשור להתנהלות הפיננסית שלכם וכן באמצעות ניתוח דו"חות האשראי שלכם עם חברה מקצועית, אשר תפעל לתיקון טעויות (ככל שיתגלו) ושיפור דירות האשראי.

איך מבטלים בי די אי שלילי

אולי יעניין אותך גם