חיפוש

איך לקנות דירה להשקעה בחו"ל במספר צעדים פשוטים

שוק הנדל"ן במדינת ישראל הפך להיות קשה, יקר ובלתי נגיש.

עם גורמים אלו ורבים נוספים, יש נהירה אדירה לחיפוש נדל"ן והזדמנויות שונות בחו"ל.

אז איך עושים את זה? מה הנישה שלכם? מהם השלבים לרכישת נכס בחו"ל? זאת ועוד, כאן לפניכם.

 

שלב ראשון – מדריכים מקצועיים

בגלל הבירוקרטיה הרבה שכרוכה בתהליך זה, שעלייה צריך להוסיף שפה זרה והכרה של שווקי נדל"ן שונים ולא מוכרים, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להיעזר בידע שמציע מדריך לקניית דירה להשקעה. העזרו במידע שמדריכים אלו מציעים. הם יהוו את עודן הידע הראשוני שלכם בתהליך.

 

התמקדות במדינה ובשוק

אחרי התרעננות על החוקים והעצות הבסיסיים באמצעות המדריכים, זה השלב להתמקד במדינה שמעניינת אתכם, או אחת כזו ששמעתם שיש בה הזדמנויות נדל"ן מצוינות. למשל, אם נבחר להתמקד ביוון, נוכל  לחקור הזדמנויות שונות בערים הגדולות, כמו השקעות בסלוניקי, אתונה, דלפי וערים גדולות נוספות.

 

כוחות מקומיים

אחרי שהתמקדנו במדינה ובאזור, השלב הבא הוא לאתר עזרה מקומית שתוכל להכווין אותנו להזדמנויות הנדל"ן, מקורות מידע אקטואליים ובעלי מקצוע שקשורים לתחום מתוך המדינה. אפשר להיעזר באתרי אינטרנט אך הדרך הטובה ביותר לאתר את אלו היא פשוט לנחות ביעד ולהתרשם בעצמכם ממה שמציע המקום.

 

עניינים פיננסיים

התמקדות במדינה, עיר ואיתור בעלי מקצוע וסיור טח הגיע השלב באמת מורכב של התהליך הזה שנקרא השקעה בחו"ל. עליכם להבין כעת איך אתם, כזרים במדינה בחו"ל יכולים לרכוש נכסים באופן חוקי וכשר. האמת שיש דרך אחת נקייה וקלה לעשות זאת, והיא פשוט לעקוב אחרי חוקי המדינה אך עליכם להיות בעלי דרכון של אותה המדינה או דרכון של מדינה תחת האיחוד האירופאי. עליכם להבין מהי מדיניות העברת הכספי בין בנקים ומדינות, מה העמלות המקומיות בכל מדינה וכיצד ניתן לאשר משכנתא במידת הצורך.

 

איתור בעלי מלאכה

אחרי שכלו כל השלבים השונים, עכשיו שיש נתח פוטנציאלי על הכוונת, עליכם להיערך לתחזוקת הנכס. באמצעות התייעצות עם מקומיים, דיבור השפה המקומית והכרת הסלנג המקצועי תוכלו ליצור לעצמכם בנק של אנשי קשר שיוכלו לסייע לכם בתחזוקת הנכס. בין אם מדובר במיופה כוח מקומי מטעמכם שמנהל את הנכס, אנשי תחזוקה כמו אינסטלטורים וטכנאים שונים ואפילו נציגים מהרשות המקומית – כל אלו יסייעו לכם לתחזק את ההשקעה ולדאוג לתמורה.

 

מילים אחרונות למשקיעים

השקעה בנכס בחו"ל היא תהליך חינוכי, מורכב, מעניין ומרחיב דעת. דרך השקעות מעבר לים אפשר ללמוד על דרכי ההתנהלות של העולם בתוך עולם הנדל"ן. השקעה בנדל"ן חו"ל היא השקעה הרבה יותר גדולה בהיבט הידע וההבנה מאשר הכלכלי. חשוב מאוד להתייעץ ולהיעזר במורד הדרך באנשי מקצוע שמתמחים בהשקעות בחו"ל ובמדינה שבה אתם מתעניינים. אל תשכחו להיעזר בתחושת הבטן וברושם הראשוני מהמיקום.

 

נכס להשקעה

אולי יעניין אותך גם