איך לבחור את ספק האינטרנט שהכי יתאים לכם – מספר טיפים

שוק האינטרנט בישראל הוא אחד המורכבים בעולם ולו בשל העובדה כי הוא מהבודדים אשר קיימת בו ההפרדה בין ספק אינטרנט לתשתית אינטרנט. בנוסף לכך, חברות רבות מציעות שירותי תקשורת משולבים כמו אינטרנט יחד עם תקשורת סלולרית וטלוויזיה, דבר אשר הופך את ההשוואה בין ההצעות למורכבת במיוחד. אז איך בוחרים את הספק המתאים? אספנו עבורכם כמה טיפים.
 

מי אתם ומה אתם צריכים?

העצה הטובה ביותר בכל תהליך של השוואה בין מוצרים, בין אם מדובר ברכב, טלפון או חבילת אינטרנט היא לבחון את הצרכים שלכם לפני עריכת ההשוואה בין המוצרים המוצעים בשוק.
קל מאוד להתפתות ולהעדיף כל מיני מוצרים המציעים מגוון של שירותים מתקדמים ומספרים מפוצצים, אך לא בכל המקרים מדובר בהצעה משתלמת לכל אחד.
בבחירת חבילת אינטרנט כדאי לבחון מספר פרמטרים כמו כמות המכשירים, רוחב הפס הנדרש אשר תלוי בעיקר באופי השימוש וכמות הגולשים במקביל, גודל הבית, הצורך בשירותים מתקדמים כמו חוסם פרסומת או תיבת מייל וכן הצורך בשירותים נוספים כמו אינטרנט או טלוויזיה.
הגדרה מראש של הפרמטרים החשובים תקל על ביצוע ההשוואה בין ההצעות השונות ותאפשר לכם לבחור את החבילה המתאימה ביותר עבורכם.
 

האותיות הקטנות

הטיפ השני לבחירת ספק אינטרנט מתאים הוא התעמקות באותיות הקטנות. מרבית הספקים אוהבים להדגיש מחיר שובר שוק של חבילה שהם מעוניינים לקדם.
עם זאת, לא תמיד החבילה שמפורסמת באופן האינטנסיבי ביותר היא החבילה המתאימה לכם וכן במקרים רבים, הצעת המחיר המודגשת בפרסומים לא כוללת הוצאות נוספות על שירותים אחרים או שמדובר במחיר הצטרפות אשר צפוי לעלות לאחר מספר חודשים.
לכן, חשוב מאוד לבחון את ההצעות השונות במהלך ההשוואה ולוודא על מה בדיוק תשלמו ולכמה זמן.
אחד החיובים הנסתרים הנפוצים הוא חיוב על רכישת ראוטר, השכרת ראוטר או התקנתו. מדובר בחיוב אשר יכול להגיע למספר מאות שקלים ועל כן חשוב מאוד לברר עם הספק מה כוללת החבילה.
 

חבילות באנדל וטריפל

עוד אלמנט חשוב בבחירת ספק אינטרנט משתלם הוא כמובן האפשרות לבחור בשילוב של העסקה עם עסקאות נוספות. חבילות באנדל הן חבילות בהן הספק הוא גורם התקשורת היחיד ודואג גם לתשתית מתאימה וחבילות טריפל לרוב מתייחסות לשירותי אינטרנט משולבים עם טלוויזיה וטלפון נייד.
החבילות האלו יכולות להיות משתלמות ביותר בעיקר עבור משתמשים כבדים כמו משפחות עם ילדים בהן יש צורך בלא מעט ממירים, מכשירים עם חיבור לרשת וטלפונים סלולריים.
עם זאת, גם כאן, לא תמיד עסקת הטריפל תהיה המשתלמת ביותר מבחינת מחיר ולעיתים דווקא פירוק של החבילה יוכל להוזיל עלויות. החיסרון בספקים שונים הוא כמובן ההתנהלות הנפרדת מול כל ספק והזמן שהתנהלות כזו דורשת.
 

שירות לקוחות

אחד הפרמטרים העיקריים שכדאי לבחון אצל ספקי האינטרנט הוא איכות שירות הלקוחות של הספק. מומלץ מאוד לבדוק ברשת ביקורות על אותו ספק ולוודא שהוא מסוגל לספק שירות ברמה גבוהה.
במקרים רבים, האפשרות של ספקים להציע מחירים שוברי שוק טמונה בעובדה כי הם חוסכים עלויות על שירות לקוחות איכותי וזמין.

אולי יעניין אותך גם