חיפוש
חיפוש

איחוד הלוואות – מתי זה נכון לעשות זאת

ישנם מצבי חיים רבים בהם האדם הממוצע נדרש לקחת הלוואות, ובזמנים שונים ההלוואות נלקחות מגורמים שונים, כמו בנקים, חברות ביטוח וחברות פרטיות, וכך נשארים חייבים למספר גופים, הלוואות בתנאים שונים ולעיתים כדאי לבצע איחוד הלוואות, אך חשוב לדעת – מתי נכון לבצע זאת?

 

כולם נופלים בזה

הצורך בהלוואות הוא צורך שקשה למגר, כדור שלג, בעיקר במציאות של היום כשאנשים נקלעים למצבים בהם הם רוצים לקנות דבר מה בסכום שלא קיים אצלם בחשבון, הם לרוב יקחו הלוואה עבור זה,לא תמיד יחשבו על כך עד הסוף ולעיתים יסתכנו בכך שאין להם איך להחזיר את ההלוואה או בכך שבהמשך יאלצו לקחת הלוואה נוספת, תחילה מהבנק ולאחר מכן מחברה גדולה כזו או אחרת עד שלבסוף לוקחים הלוואות מחברות פרטיות בתנאים לא נוחים בכלל כדי לממן, דירה, רכב, מחייה, לימודים וכו'.. ככל שנדחקים, כך עולות הריביות ויורדים התנאים.

 

מה זה איחוד הלוואות

איחוד הלוואות, כשמו כן הוא, איחוד של מספר הלוואות שנלקחו מגופים שונים להלוואה אחת גדולה, כלומר לקחת הלוואה גדולה שתכסה את כל ההלוואות הקטנות ולהשאר רק איתה לבסוף, מה שמתאים לאנשים שריבוי ההלוואות יכול לעשות להם בלאגן בראש. הרבה אנשים נוטים לעשות איחוד הלוואות עם נכס קיים, עליו לוקחים משכנתא ועם הכסף הזה מכסים את שאר ההלוואות ונשארים רק עם המשכנתא.

 

מתי נכון לעשות איחוד הלוואות

איחוד הלוואות הוא דבר שיכול להשמע נכון, אחראי וחסכני לעשות, וזה יכול להיות נכון, אך במקרים מסויימים זה יכול רק לפגוע.

# בכל מקרה של איחוד הלוואות כדאי קודם כל להתייעץ עם יועץ פיננסי על מנת שיבדוק את התנאים הנוכחיים וימליץ על תנאים טובים יותר

# התייחסות לתנאי ההלוואות הקיימות לעומת האופציה לתנאים טובים יותר בהלוואה אחת מגוף אחר בכך מתייחסים לריביות נמוכות יותר, פריסות תשלומים נוחות יותר בהחזר ההלוואה ועוד

# שיפור מסוים במצבם הכלכלי של הלווים מה שיכול לאפשר להם הלוואה גדולה בתנאים נוחים יותר

# קיום נכס שישמש כגורם נוח להלוואה אחת גדולה בלקיחת משכנתא

בנוסף כמובן, כדאי לקחת הלוואה גדולה רק אם יודעים שיש איך להחזיר את הכסף ולוודא היטב את תנאי ההלוואות שכבר נלקחו – אם יש קנסות או עמלות פרעון מוקדם, שיגרמו לכך שאם תרצו לסגור את ההלוואה בזמן מוקדם יותר מהמתוכנן תיאלצו לשלם קנס שאולי יהפוך את העסק לפחות כדאי ומשתלם.

 

חשוב לזכור

ניתן לעשות זאת בגופים גדולים כמו, בנקים, קרנות השתלמות ופנסיה, קופות גמל, חברות אשראי חוץ בנקאיות ויש לבדוק היטב את התנאים והפרטים הקטנים וחשוב מכל, לזכור שבעת איחוד הלוואות להלוואה אחת, מדובר בסכומים משמעותיים וצריך לוודא ולהכין מקורות מסודרים להחזרת ההלוואה.

 

קופסא חיסכון

אולי יעניין אותך גם