מי אנחנו
שעות הפעילות
מחירים
דרכי הגעה
מפת הצפארי
ימי הולדת בצפארי
פסח 2017
צור קשר
אודות הצפארי
החיות בצפארי
ג'ונגה ג'ונגה
אירועים וקבוצות
אטרקציות
ימי הולדת בצפארי
דררה

מראה:
רוב הגוף ירוק. הבטן, הפנים והחלק התחתון של הכנפיים צבועים בירוק בהיר, ירוק צהוב. העורף והחלק האחורי של הראש בעלי גוון כחול. לזכר יש פס שחור שמתחיל מהסנטר ונגמר באזור הלחיים. בעורף יש פס ורוד דק שמשלים את הפס השחור ויוצר מראה של טבעת מסביב לצוואר. צוואר הנקבות לעומת זאת, הוא ללא טבעת זו. במבט מלמעלה- נוצות הזנב הקיצוניות הן בצבע זית, כאשר האמצעיות נוטות יותר לצבע שחור. החלק האמצעי של הזנב של הנקבה בדר"כ יותר קצר משל הזכר. המקור אדום עד אדום כהה עם קצה שחור.
העיניים בצבע צהבהב (אצל הנקבות- אפור\לבן), והרגליים בצבע ירוק אפור. הטבעת, הסממן המבדיל בין זכר לנקבה, מתחיל להופיע בגיל 18 חודשים ובגיל של 32 חודשים היא כבר ברורה לגמרי.
 אורך: כ-40 ס"מ, 
מוטות כנף: 14.2 ס"מ-15.7 ס"מ. 

דררה

מוצא:
מערב פקיסטן, צפון הודו, נפאל, ציילון, משם התפשט למערב אפריקה- גינאה, סנגל, דרום מורטינייה (אזור מרוקו ואלג'יר), צפון סומליה, צפון אתיופיה וסודן. חי בשטחים הפתוחים עם עצים, סנים, יערות יבשים או שולי יערות פתוחים.

תזונה:
זרעים, גרגירים, פירות, פרחים, נקטר (בעיקר מפרחי סלמליה ואריתריאה). לאחר הרבייה, בחלק מהאזורים של הודו, הדררות, בקבוצות ענק, מלקטים מזון בשדות ובמטעים, כגון: דוחן, אורז, תירס, קפה ופירות שונים. לעיתים קרובות הם גורמים נזק ניכר לשדות\מטעים אלה. בשבי מומלץ על תזונה המורכבת מתערובת גרעינים של הצמחים הבאים: חמנייה, כוסמת, סוגי דוחן שונים, שיבולת שועל, חיטה וקנביס. גרעיני חמנייה בכמות קטנה, מונבטים. מגוון של פירות- תפוחים, בננות, תאנים, ענבים אוכמניות ועוד. צמחיה כגון דנדליון, פרחים שונים. מגוון של ירקות- ורד הבר, תירס חצי מבושל, גזר, גמבה, מלפפון ועוד. מזון ביצים. לחם מרוכך. ביסקוויטים (כחטיף).

אופי הדררה:
רועש, בולט, לא ביישן. הדררה יעדיף להישאר באזור מסוים ולנוע רק בתחומי האזור הזה מאשר לעבור ממקום למקום. הדררות משמיעות צעקות חזקות בעיקר בזמן תעופה ושהייה על עצי קינון. בשבי לאחר שיסתגל הוא תוכי נועז ולא רגיש. נותן אמון בבעליו יחסית מהר. הדררה מאוד אוהב ללעוס ולכרסם ואוהב להתקלח בשפריצר או אמבטיה.

תנאי גידול מומלצים:
יש לספק לו באופן קבוע צעצועים או ענפים טריים כדי שיוכל ללעוס. אפשר לגדלו לבד, אולם הכלוב חייב להיות מרווח. אפשר לגדל להקה בווליר, אבל חשוב שהוא יהיה מרווח. גודל מינימאלי: 2.5*1*2 מטר. עם סככה ליצירת מקום מוצל. טמפרטורה מינימאלית היא 5 מעלות. בשביל זוג הגודל צריך להיות לפחות 1.5 מ"ר. הווליר צריך להיות ממתכת.

רבייה:
עדיף לבודד את הזוגות, כיוון שהם יכולים להיות אגרסיביים לפני ובזמן הרבייה. הרבייה מתחילה בין דצמבר לפברואר, כך שאם הכלוב נמצא בחוץ, יש לתלות את תאי ההטלה בחודש אפריל, כשמזג האוויר מתחיל להתחמם, כדי לקבל הטלות פוריות. הנקבה מטילה בין 3-5 ביצים. זמן הדגירה הוא 23 יום. הגוזלים מתכסים בנוצות לגמרי בגיל 7 שבועות. שבועיים אח"כ הגוזלים כבר עצמאיים. אם ההטלה הראשונה אינה מוצלחת, בדר"כ תבוא עוד הטלה ישר אחריה. הדררה מגיע לבגרות מינית בגיל 18 חודשים אולם הרבייה בדר"כ תבוא בגיל 3 שנים.

 FlyDesign עיצוב: סטודיו לעיצוב גרפי
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט